Vánoční turnaje 2010

5. května 2011, 09:00 | kulečník, stolní tenis

Kulečníkový turnaj

Finále jubilejního 20. ročníku Vánočního turnaje v kulečníku se odehrálo v neděli 26.12. 2010 v hostinci U Adamců. Před samotným finále byl sehrán souboj o 3. místo, ve kterém porazil pan Miloš Nádvorník ředitele, šéfa a pořadatele celého turnaje, pana Radima Poláka 2:0. K rozhodujícímu zápasu celého turnaje poté nastoupili Ti nejlepší, pánové Karel Adamec a Zdeněk Dlouhý. Ve vyrovnaném zápase si nakonec vybojoval 1. místo Zdeněk Dlouhý, příčku druhou obsadil Karel Adamec. Utkání skončilo 2:1. Před samotným závěrečným vyhlášením výsledků turnaje, si všichni přítomní připomněli minutou ticha památku nedávno zesnulého kamaráda, jednoho ze spoluzakladatelů a pravidelného účastníka turnaje, pana Ivo Langera. Poté byli nejlepší hráči odměněni  cenami, které do turnaje věnovala Obec Pržno, dále poslední držitel putovního poháru a nejlepší hráč posledních ročníků pan Zdeněk Matýsek, hostinec U Adamců a pan Jan Mynář z firmy Purgina s.r.o. Vítěz si jako vždy odnesl pohár včetně dalších cen pro vítěze a navíc nový putovní pohár starosty obce, který natrvalo získá opět ten hráč, který vybojuje celkem tři prvenství v tomto dlouholetém turnaji. Současní účastníci se nemusí v budoucnu obávat největších favoritů minulých let, a to někdejšího dlouholetého organizátora pana Václava Němce a také pana Zdeňka Matýska, kteří se účasti v tomto turnaji již vzdali a dali tak šanci dalším.

Štěpánský turnaj

Další tradiční sportovní klání, které se rovněž uskutečnilo ve 2. svátek vánoční, mělo slušnou účast a velmi dobrou úroveň. Turnaje ve stolním tenisu se zúčastnilo celkem 15 soutěžících. Souboje se rozběhly ve 3. skupinách, ze kterých postoupilo do závěrečných bojů nejlepších osm. Následně se ve čtyřech utkáních rozhodlo o semifinálových dvojicích, ze kterých jako vítěz celého turnaje vyšel pan Karel Karásek, který získal pohár za 1. místo a také putovní pohár, který rovněž připadne v budoucnu natrvalo tomu soutěžícímu, který vybojuje 1. místo celkem tři krát. 2. místo obsadil Bohuš Vladan, 3. příčku obsadil Aleš Křiva a pomyslnou bramborovou medaili získal Pavel Šenk.