SKP - první tři kola

1. září 2010, 13:38

Ze sportu

SKP v srpnu vstoupilo do nového ročníku fotbalové soutěže. A byl to úvod, na naše poměry, dlouho nevídaný! Náš tým totiž zvítězil hned v prvním kole ve Vojkovicích 1:2 (1:1). V počasí, velmi náročném na fyzickou připravenost, měl po celý zápas náš tým více ze hry a proto také zaslouženě zvítězil.  Branky vstřelili synovec Jakub a strýc  Pavel - Šindelkovi.

Vítězný duch  z úvodního utkání přerostl v odhodlání mužstva, potvrdit zisk těchto bodů i v domácím zápase proti Milíkovu. S tímto  týmem ale SKP, již dlouhou řadu let nebodovalo.  Hrálo se opět za krásného a  teplého počasí . Odhodlání zvítězit stále přetrvávalo , ale předváděná hra tomu jaksi nenapovídala. Postupem času si však Pržno vypracovalo převahu a po trestném kopu ze 14 min. , zahrávaném Jiřím Matýskem, se Pržno ujalo vedení. Po pěti minutách přišla další šance po rohovém kopu,  soupeř nepokryl v šestnáctce Davida Grégra  a ten nekompromisně vpravil poskakující míč za záda milíkovského gólmana.  2:0. Přišla 25. minuta a  stejný hráč, krásným halfvolejem z dobrých pětadvaceti metrů, překonal soupeřova brankáře ranou pod břevno, potřetí. Do druhého poločasu tým vstupoval s vědomím dostatečného náskoku a s cílem, nezkomplikovat si další vývoj utkání. To se podařilo. V 68. minutě ještě přidal další krásnou branku opět Jiří Matýsek. Hattrick mohl dovršit David Grégr, který byl určen na penaltu nařízenou po faulu v pokutovém území, ale nedal a tak zápas  skončil 4:0 . Domácí kabinou se tak opět  rozléhal vítězný pokřik.

Poslední srpnové utkání bylo odehráno 28.8. v Janovicích proti místnímu "béčku". (Není béčko , jako béčko, zvláště, když A tým hraje krajskou soutěž). I přes tuto skutečnost, že je soupeř favoritem utkání, šel náš manšaft do zápasu s odhodláním odehrát co nejlepší výsledek. Dlouho jsme vzdorovali. Soupeř se ujal vedení v 41. minutě. Do druhého poločasu vstupoval náš tým se snahou o vyrovnání. Bohužel, soupeř přidal ještě dvě branky. Za SKP zkorigoval pár minut před koncem krásnou střelou střídající Jakub Šindelek. Konečný výsledek 3:1 pro domácí Janovice.

Vstup do sezóny to byl  velmi úspěšný . Tři kola -   šest bodů , tolik mělo Pržno v loňské sezóně po celém podzimu. Start byl tedy výborný, věřme, že další výhry budou následovat.