SKP před začátkem jarní fotbalové sezóny.

2. března 2010, 15:13

Zima je snad konečně za námi a  všichni fotbalisté a také  příznivci kopané, se již mohou těšit na zahájení jarních částí fotbalových soutěží. Náš tým - SK Pržno - se během zimy snažil zdokonalit ve svém herním projevu tak, aby se mu podařilo odrazit z posledního místa v tabulce okresní fotbalové soutěže.

SK se v zimní části proměnilo v EL Pržno, které se již po několik let účastní zimní  futsalové soutěže. V letošní sezóně to bylo se střídavými úspěchy a stejně jako ve fotbalové soutěži se náš tým pral o udržení ve 2. třídě Frensport soutěže. Po základní části se náš tým umístil na předposledním místě a v závěrečných bojích o udržení  bojoval o udržení v této soutěži. Jak vše dopadlo vás budeme informovat v příštím čísle.

V rámci zimní přípravy se v měsíci únoru utkalo SK Pržno s lídrem okresního přeboru , s týmem Palkovic. V mrazivém počasí vyběhly týmy  na umělou trávu stadiónu Válcoven plechu F-M.. Zápas měl velice slušnou úroveň a náš tým si vůbec nevedl špatně. Soupeř měl sice převahu, ale naši hráči kladli houževnatý odpor. Skóre otevřel soupeř ve druhém poločase, avšak naši kluci brzy vstřelili vyrovnávací gól. V závěru zápasu však Pržnu docházel dech a nakonec tedy podlehlo Palkovicím 1:3. Sice jsme prohráli, ale předvedený výkon, v tomto přípravném zápase, nebyl vůbec špatný. Doufejme, že bude předzvěstí lepších fotbalových zítřků našeho týmu.

V jarní části soutěže bude mít Pržno 9x výhodu domácího prostředí a pouze 3 zápasy odehraje na hřištích soupeřů. K prvnímu utkání nastoupí SK Pržno 27.3. 2010 od 15.00 hodin proti týmu Milíkova, kterému jsme na podzim podlehli 2:1. Zda-li bude tento termín definitivní, rozhodne nakonec počasí, protože jak všichni víme, právě počasí  bylo  v posledních letech hlavním faktorem ovlivňujícím zahájení jarních částí fotbalových soutěží.

Tým SKP zve tedy všechny příznivce k domácím fotbalovým zápasům. A pokud návštěvníky fotbalu nenadchne fotbalový um zápolících mužstev, mohou si alespoň pochutnat na vynikající pizze, kterou můžou ochutnat v restauraci Na hřišti - v pizzerii U Ďáblíka, která je sponzorem našeho týmu.                                                                                                  pb