SKP na prahu jarní sezóny.

31. března 2010, 14:31 | kam a kdy za fotbalem v dubnu - pozvánka

Před začátkem jarní části OFS  nemá náš  tým zajisté mnoho  důvodů  k přílišnému optimismu. Poslední místo v okresní soutěži po podzimní části je , jak bylo dříve zmiňováno, nejhorším výsledkem v  novodobé historii prženské kopané. Jak se s tímto stavem  popere celý tým  spolu se  staronovým trenérským tandemem (R. Pospiech, M. Fabó), ukáže již tento měsíc. Vzhledem k rozlosování podzimní části soutěže, kdy náš tým odehrál v domácím prostředí pouze tři zápasy,  čeká nás na jaře převaha domácích zápasů. Celkem devět. Jestli bude pro náš tým domácí prostředí výhodou, se teprve uvidí.

V rámci „zimní" přípravy odehrálo SKP přípravný zápas s týmem Metylovic. V poměrně vyrovnaném zápase, kdy trenéři zkoušeli nejrůznější varianty sestavy, jsme se ujali vedení 1 : 0 po střele Tomáše Matýska.  Ve druhém poločase ale náš tým udělal řadu chyb, které soupeř potrestal. Konečný výsledek zápasu Pržno - Metylovice  1 : 3. K dalšímu utkání  nastoupilo Pržno proti Bašce. I tomto zápase jsme se ujali vedení. Ve druhém poločase s však soupeř přehrál a opět náš tým odešel poražen 1:4.

Po těchto přípravách jsme v sobotu 27.3. 2010 nastoupili k prvnímu zápasu  proti týmu Milíkova. Na podzim jsme na jejich hřišti prohráli 2:1 a chtěli jsme soupeři prohru oplatit. Hoši z  z Milíkova nás ale od úvodu přitlačili. Nebyla to z naší strany pohledná kopaná, ale důležitý byl stav utkání. Odolávali jsem do 38. minuty, kdy byl náš gólman poprvé překonán. Do druhého poločasu Pržno nastoupilo s odhodláním vyrovnat. SKP mělo převahu, ale bez gólového efektu. Naopak byl to soupeř, který využil mezery v obraně a v 88 .minutě zvýšil na konečných 0:2.

Rozlosování  a pohled na tabulku příliš optimismu našemu týmu nedodává, ale jisté odhodlání  poprat se z nepříznivým postavením v tabulce, v něm zajisté dřímá. Přijďte tedy náš tým povzbudit a vyhecovat.

( -3 )

SK Pržno však nejsou jen dospělí, nýbrž také děti. Sportovní klub  i nadále zájem rozvíjet mládežnickou kopanou, i když se to daří jen velice těžce. Zájem ze strany dětí a také rodičů není valný. Ti , kteří projevovali v uplynulých měsících zájem o kopanou, se v zimním období,  avšak v  malém počtu, scházeli každou neděli v tělocvičně ZŠ T.G.M. Absolvovali také jeden turnaj, kde si poprvé vyzkoušeli, jaké to je, obléknout si  dres reprezentující obec. Doufám, že s jarem stoupne zájem dětí a také rodičů o zdravý pohyb a řady nejmladších fotbalistů se budou rozšiřovat. Všechny kluky a holky, ve věku od 6ti do 12ti let, rádi uvidíme  každé úterý a čtvrtek od 16.00 hodin na hřišti SKP.

Kontakt: P. Blokša, 603 528 587.