Senioři tradičně aktivní

24. listopadu 2009, 08:12

Listopad nám připomenul, že se blíží konec roku a počasí v nás vyvolává chuť vlézt si po snídani zpět do postele a tam počkat na duben. Ale naši senioři i ve druhé polovině roku byli stejně aktivní a plni chuti se setkávat, cestovat a poznávat nepoznané. Co jsme všechno stihli?

V polovině září jsme vyjeli lanovkou na Poustevny a zašli jsme si pohovořit s Radegastem. Pršet přestalo asi na 7 minut, ale to nám neubralo na dobré náladě a oběd ve Frenštátě nám chutnal. V říjnu jsme byli na skok v Polsku, kde měli tradičně pestrou nabídku dušičkovské dekorace. Další akcí byla prohlídka maličkého Kozlovického pivovaru, kde jsme ochutnali místní pivo, ke kterému se skvěle hodily cibulové kroužky, smažené v pivním (jak jinak) těstíčku. Tentokrát nám počasí přálo a tak jsme to využili k delší procházce. Posledním výletem v letošním roce byl výlet na Ostravici. Mnozí z nás jsme netušili, že v místní knihovně je kromě informačního centra i stálá galerie. Vystaveny jsou obrazy, dřevořezby a smalty. Své práce vystavovali Dalibor Valášek, Jan Satina, Eduard Parma, Petr Bednář a Tomáš Cidlík, převážná tematika je z našeho kraje.

Kromě výletů jsme se setkávali na pravidelných schůzkách, za hasičskou zbrojnicí jsme grilovali klobásky a když začalo chladno, přesunuli jsme se do bývalé školy. Při jedné besedě jsme si probrali vyřizování svých všedních záležitostí ve světle občanského zákoníku a dověděli se o svých oprávněních ale i povinnostech. Při dalším setkání nás nadpraporčík
Bc. Hamhalter z Frýdlantu nad Ostravicí poučil o osobní bezpečnosti a prevenci kriminality z pohledu starších lidí.

Nezanedbali jsme ani „středy na kolech" a projezdili jsme okolní obce Bašku, Borovou, Malenovice, Janovice. Obdivovali jsme barvy začínajícího i pokročilého podzimu, úžasné výtvory lidských rukou na zahrádkách a úpravné a moderní stavby nových rodinných domků. Zase jsme konstatovali, jak je u nás krásně, jen si toho člověk musí všimnout. A v tom budeme pokračovat.

 

JUDr. Zuzana Horáková, Klub seniorů Pržno