Putování jarem 2013

28. května 2013, 10:06 | Fotbal muži

Chlapci a chlapi SKP nezačali jaro úplně optimálně. Po úvodním utkání ve Fryčovicích, kde podlehli 0:2, byli všichni v očekávání toho, co se bude dít v utkání jara, proti rivalům z Janovic. Za pěkného počasí proti sobě nastoupily týmy z opačných stran tabulky, Pržno z té spodní. Ve vyrovnaném zápase Pržno zvítězilo 1:0 gólem Pavla Šindelka, ale nutno uznat, že Janovice byly ve 2. půli o poznání lepší Po zápase tedy kabinou burácel oslavný chorál domácích.

Na 1. máje přivítalo SKP tým z Kunčic p.O. Hosté domácí vypráskali 0:5. Vývoj zápasu mohl být možná jiný, kdyby naši střelci proměňovali alespoň každou 3 příležitost.

Po tomto debaklu se náš tým vydal do dalekých Chlebovic. Po předchozím výsledku nebyly tipy na výsledek moc optimistické, protože soupeř na jaře odváděl skvělé výsledky. Tři zápasy, 3 výhry, skóre 14:2. Naši byli ale od počátku lepším týmem a domácí jako by nechali to nejlepší ze sebe, někde jinde. Opět jsme promarnili řadu gólových příležitostí, ale přece jen se podařilo vsítit branku. Gól našich vsítil nováček v mužstvu, Lukáš Mydlář. to vypadalo na plichtu, když se v 90.minutě prosadil další novic v týmu,  Michal Lys (hostování z Bašky), který zajistil vítězství Pržna 1:2.

V dalším klání nastoupili chlapi proti Milíkovu. Počasí fotbalu vůbec nepřálo, terén byl hodně pod vodou a teploty byly spíše podzimní. I přesto naši hoši vletěli do utkání nebývale. Neuplynulo ani půl minuty a po krásné akci, zakončené Vladimírem Skotnicou, vedlo SKP 1:0. Soupeř  posléze srovnal z pokutového kopu. Fotbal to byl opravdu pohledný, hrálo se nahoru dolů. Opět to vypadalo na plichtu. Avšak Tomáš Matýsek byl proti. Pár minut před závěrečným hvizdem vsítil vítězný gól Pržna. Opět zněl vítězný pokřik domácích.

Následoval výjezd do Václavovic (19.5.), kde se SKP utkalo s Paskovem, posledním to týmem okresní soutěže. Konečný výsledek 1:7 pro SKP. Nejlepším hráčem byl Pavel Šindelek, který vstřelil 3 branky a na 3 přihrál.

V předposledním květnovém zápase nastoupilo SKP proti favoritovi z Tošanovic. Ještě než se stačili hráči i příznivci kopané rozkoukat, vedlo Pržno, po trefě Tomáše Matýska, 1:0. Fotbal byl poté oboustranně velice  vyrovnaný, ale také dostatečně nabroušený.  Náš tým, neustále dirigovaný neúnavným hlasovým fondem trenéra Radoslava Pospiecha,  nedával soupeři mnoho příležitostí. A pokud se nějaká šance soupeře vyskytla, stála na svém místě současná jednička v brance, Petr Hrabovský. V závěru zápasu se dostala na dostřel k bráně nová akvizice prženské kopané, Lukáš Mydlář, který přidal druhou branku v zápase a pojistil vítězství SK Pržno (2:0). Do konce sezóny zbývá ještě 6 utkání. V pěti zápasech budou našimi soupeři týmy z tabulky nad námi. Uvidíme, jak se konec sezóny vyvede. Poslední květnové utkání se hrálo ve čtvrtek 30.5.2013, proti skoro jistému postupujícímu do okresního přeboru, proti Nošovicím.