Prženský fotbal

3. října 2012, 12:32 | zářijové informace

Na konci prázdnin Prženský kohout mocně kokrhal v utkání okresního poháru mužů s Metylovicemi, ale poté mu zřejmě došel dech.

Všechna zářijová utkání , která muži SKP do uzávěrky odehráli, prohráli.  4 mistrovská                   a 1 pohárové. Statistika: 0 bodů, skóre 5:17.

První prohra přišla v Návsí - 3:2. Pržno sice  bylo lepším týmem, na to se však nehraje. Ve druhém utkání SKP podlehlo doma „béčku"  Sedlišť 0:2. Naši střelci se neprosadili a hosté byli šťastnější.

Následovala okresní pohárová středa. V tomto utkání nastoupilo domácí  Pržno proti Frýdlantu „A". SKP bojovalo a dlouho se mu dařilo eliminovat tlak jednoznačného favorita. Prženští dokonce několikrát významně ohrozili branku soupeře, ale bez kýženého efektu, bez vstřelené branky. Schopnost, trefit se mezi tři tyče, byla nulová. to vypadalo, že domácí uhájí alespoň bezbrankový poločas. To se  nepodařilo.Ve 44. minutě 1. poločasu hosté vstřelili první branku. Druhý poločas zastihl domácí nedostatečně koncentrované a rázem to bylo 0:3. Frýdlantští poté nedali Pržnu žádnou šanci a s přehledem utkání dotáhli do vítězného konce. Přesto  konečný výsledek 0:5 není, vzhledem k rozdílnosti kvalit obou týmů, tak hrozivý a lze jej považovat dokonce za jakýsi úspěch domácích. Pravda, čekali jsme větší „kotel".

Výprasku jsme se nedočkali v poháru, ale  dočkali jsem se jej v soutěži. Z Vojkovic si zraněními zdecimovaný tým přivezl sněhuláka , tedy osm gólů. SKP sice vedlo, ale vzhledem ke zraněním a nedostaku hráčů na střídání,  nebyl náš oslabený tým schopen soupeři vzdorovat.

„Spravit chuť" si Pržno chtělo v dalším domácím zápase proti Fryčovicím B. Avšak ani tady se střelecky a herně mužstvu nedařilo. Oba mančafty měly v 1. poločase výhodu pokutového kopu. Soupeř, na rozdíl od nás, příležitost využil.  Závěrečným tlakem SKP otevřelo zadní vrátka v obranných řadách a toho Fryčovice opět využily ke vstřelení  branky, na konečných 0:2. Po 7. kole je naše mužstvo předposlední

S muži tedy žádná radost, to v oddílu dívek a žen jsou výsledky mnohem lepší. Děvčata odehrála 4 utkání. Úspěšnost 50 %, jednou nahoře, podruhé dole.  V prvním utkání podlehla Šternberku 2:1; týden na to porazila Štramberk 3:2, gólem v závěrečných minutách zápasu. V 5. kole  prohrála s favorizovanou  Lubinou, s vedoucím týmemem soutěže -  3:0.  Do  posledního utkání nastupovala prženská děvčata  proti fotbalistkám z Ostravy. Utkání dopadlo na výtečnou. Domácí zvítězily na Vítkovicemi 1919 5:2. Po šesti  kolech jsou děvčata na              3. příčce.