Pozvánka na koncert

18. září 2013, 12:12 | Program "Dolcissimi sospiri" na Pržně.

V sobotu 21. 9. 2013 od 19:00 hodin v Pržně,v kostele Neposkvrneného početí Panny Marie vystoupí v programu „Dolcissimi sospiri" významní umělci, představitelé vážné hudby: Tomáš Král a Jan Krejča.

 

 

Tomáš Král
baryton

Vystudoval zpěv na JAMU u Adriany Hlavsové a dále se zdokonaloval v kurzech u Julie Hasler, Howarda Crooka, Petera Schreiera či Joela Frederiksena a formou konzultací u Ivana Kusnjera.
Od roku 2005 pravidelně spolupracuje se soubory Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Capella Regia, Ensemble Inégal, Ensemble Tourbillon, Ensemble Baroque a je zakládajícím členem souboru Collegium Vocale 1704, s nímž se představil v projektu Bach – Praha – 2005 a opakovaně na festivalech Pražské jaro, Dresdner Festspiele, Festival de La Chaise Dieu, Festival de Sablé, Festival d´Ambronay, Tage Alter Musik Regensburg, Oude Muziek Utrecht, MA Brugge, Bozar aj. Příležitostně spolupracuje také se soubory Collegium Vocale Gent, Doulce Mémoire, Wroclawský barokní orchestr, Musica Aeterna, Red Herring, L’Aura Soave di Cremona a Cinquecento. Tomáš Král se věnuje také opeře, představil se jako Uberto v komickém intermezzu La Serva Padrona od G. B. Pergolesiho s Collegiem Marianum (ČR, Francie, Finsko), Lisingo v Le Cinesi Ch. W. Glucka s Collegiem 1704, Ernesto v Il mondo della Luna J. Haydna s Ensemble Baroque či jako host v Moravském divadle Olomouc v operetní inscenaci Boccaccio (titulní role) a v Mozartově opeře Cosi fan tutte (role Guglielma).
Tomáš Král se podílel na řadě vysoce ceněných nahrávek především s díly Jana Dismase Zelenky (Missa Votiva, Requiem & Officium defunctorum, Responsoria pro hebdomada sancta, Sepolcri aj.). Pravidelně spolupracuje s rozhlasem (ČRo, France Musique, Radio Clara) a televizí (Mezzo, Arte, Česká televize).

Jan Krejca - theorba, barokní kytara

 

Studoval nejprve hru na renesanční loutnu pod vedením Rudolfa Měřinského a poté svůj zájem, již jako samouk, rozšířil o theorbu a barokní kytaru. Zúčastnil se četných interpretačních kurzů pod vedením E. Mascardi, H. Smithe, L. Sayce, J. Lindberga a dalších. Zejména jako vyhledávaný hráč bassa continua spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními soubory (Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Tourbillon, Capella Regia, Societas incognitorum, Verba Chordis, Musica Flora, Harmonologia aj.), ale vystupuje též sólově a věnuje se i pedagogické činnosti.  Opakovaně koncertuje na festivalech, jako je Pražské jaro, Pražský podzim, Concentus Moraviae, Svatováclavský hudební festival, Haydnova Lukavice, Letní slavnosti staré hudby apod. Podílel se na četných nahrávkách pro ČT, ČR, Arta records, Supraphon, Rosa aj. Nahrál sólové album Intavolatura di Tiorba pro firmu Arta records.

 

http://www.shf.cz/4/

 

 

Jste srdečně zváni.

Vstupné : 100,- Kč

 

 

Přílohy:

 

 

 

Další informace