Ohlédnutí před létem

9. července 2009, 08:34

Ohlédnutí před létem....

 

Začalo léto. Při pohledu z okna se tomu nechce věřit, ale čas je neúprosný a spravedlivý, a tak utíká svým tempem. Než ale léto začalo, stihli jsme se seniory absolvovat několik akcí, o kterých bych čtenáře ráda informovala.

Na setkání seniorů začátkem června byl pozván spisovatel pan Pavel Gryga. Jeho jméno je již čtenářské veřejnosti známé, i v Mikroregionu jsem se mohli dočíst o křtu jeho knížek. Své nové tituly představil i na setkání seniorů v Pržně a výtisky, které s sebou přinesl, nestačily pokrýt zájem čtenářů. Je potěšitelné, že v dnešní přetechnizované době místní lidé stále čtou a nebrání se i veršům, zejména když popisují „jejich" krásné Beskydy.

Letošní tradiční smažení vaječiny se moc povedlo. Považte, že ze 150 smažených vajec nebylo ani jedno zkažené, koláče byly krásně vykynuté, pan starosta čepoval a roznášel pivo které nemělo pod míru, špek a pažitka byly čerstvé a voňavé a ještě k tomu nepršelo ! Pan Bartošek s panem Vyvialem si předávali harmoniku z tuky do ruky a tak se hrálo, zpívalo a byla fakt dobrá nálada. Díky všem, kteří se podíleli na akci jak finančně, tak přiložením ruky k dílu a dobrou náladou.

Poslední akcí, která se nám, seniorům vešla do programu před začátkem léta, byl výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Ano, známe a znáte to tam všichni. Ale chtěli jsme se dozvědět jak se skanzen vylepšil a obohatil. A bylo na co se dívat, celá valašská vesnička je krásně upravená, plná květin a přibylo i tradičních historických předmětů v zařízených interiérech stylových chaloupek. V kostele je pak nový oltář s nádhernou řezbářskou prací a další detaily, které vytvářejí nezapomenutelné prostředí. Co se týče gastronomie, chutnaly nám medové perníky, zjistili jsme že kyselice je nejlepší horká a slivovice studená a na závěr jsme si pochutnali na točené zmrzlině na rožnovském náměstí.

Zkrátka konec jara se nám vydařil a kdybychom v Klubu seniorů uvítali nové členy, jistě nebudou litovat.

 

Za Klub seniorů: JUDr. Zuzana Horáková

Pržno, červen 2009

 

 

Přílohy: