Nábor do žákovského družstva

2013

10. srpna 2010, 07:56

Mládežnická kopaná

Otázka žákovské či dorostenecké kopané trápí činovníky SKP několik let. V období, kdy procházelo hřiště na Pržně  rekonstrukcí, nezbývalo než zájemce o kopanou z řad mládeže rozpustit do okolních obcí. Nyní je cesta zpět  velice těžká, ne-li nemožná. Pár chlapců, kteří postupně dospívají a fotbalově trochu povyrostli na hostování v jiných klubech, nemají mnoho zájmu se vracet zpět tam, kde se s nimi začínalo v době, kdy ani neuměli kopnout do míče.

Právě před rokem jsme se pokusili o nábor do žákovské kopané na Pržně. Záměr, hrát od nového ročníku (letošního) opět soutěž,  se bohužel nepodařil. Docházel velmi malý počet zájemců, a proto jsme byli schopni se v rámci přípravy zúčastnit maximálně zimních turnajů v tělocvičnách. V zimním období se  pravidelně s mládeží docházelo k tréninkům  do tělocvičny a na jaře  se na nové trávě  žákům  střídavě věnovali tři „trenéři". Avšak co naplat, zájem byl velmi malý. Stabilně docházelo  pouze  6 - 7 nejzapálenějších.

Šance svitla po okrskovém kole Mc Donald's cupu, kdy se projevil chvilkový zájem většího počtu dětí. Ten se však brzy vytrácel. Stihli jsme se ještě zúčastnit turnaje v Čeladné, ale to bylo nakonec vše. Na velikosti stávající základny se nedá stavět natož s čímkoli začínat.  Nevzdáváme se  však a i letos se pokusíme rozšířit počty dětí. V září  opět bude prováděn nábor. Ten proběhne v úterý 7. září 2010 od 16.00 do 17.00 hodin na hřišti v Pržně. Vítáme všechny od 6 do 12 ti let.