Mateřské centrum Mašinka informuje .

4. května 2009, 11:14 | Přijďte si k nám pohrát se svými dětmi.

  Neseďte osaměle doma! Přijďte si k nám pohrát se svými dětmi a setkat se s ostatními rodiči.

     Inspirovány zajímavými příklady z blízkého i vzdálenějšího okolí, nabízíme, také u nás v Pržně, Mateřské centrum Mašinka, které se nachází v bývalé mateřské školce. Vzniklo, za přispění maminek na rodičovské dovolené a s velkou podporou Obecního úřadu, hlavně pana starosty, již v září 2007 a stále se těší velké oblibě.

    Mašinka umožňuje  maminkám na rodičovské dovolené, ale i těm zaměstnaným, vyjít z izolace a prožívat rodičovskou dovolenou a volný čas aktivně, dostat se mezi ostatní maminky, poznat nové přátele, ukázat své dovednosti, něčemu se přiučit, postěžovat si na svá trápení a starosti všedních dnů, poveselit se při vyprávění, co už který capart zvládá a vzájemně si vypomoci. Zatímco si maminky povídají, společně přitom dohlížejí na přítomné děti, které si hrají. V mateřském centru vznikají první sociální vazby, které dětem mohou usnadnit nástup do školky a připravit je na komunikaci s vrstevníky i lidmi mimo okruh rodiny.

    Pro přiblížení, jak to v našem centru vypadá, vás seznámím s některými akcemi, které již proběhly. 

    Téměř všechny děti se zúčastnily kurzu plavání s Žabičkou v krásném bazénu

v Metylovicích, na který nám obec přispěla nemalou částkou, a to 500,- na dítko.

     V prosinci se na nás přišel podívat Mikuláš s andělem a čertem. Dodatečně bych chtěla poděkovat rodině Radové, která roli těchto tří postaviček zvládla opravdu přesvědčivě, takže došlo i na slzičky, ty ale brzy nahradil smích a radost, jak z balónků, Santových čepiček, či dětského šampáňa, které teklo proudem, tak z celkové atmosféry a mikulášské nadílky, kterou všechny děti dostaly. Díky patří také fa R.Jaroše, který přispěl nákupem čerstvého ovoce.

S pouštěním vánočních koled  a ochutnáváním cukroví jsme si tak navodili a přiblížili vánoční čas.

     V prosinci jsme se také sešly u společného oběda v restauraci Rabaka ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde si mimo jiné děti mohly pořádně zařádit v dětském koutku.

     V průběhu loňského roku proběhly dvě zajímavé, prezentační akce s výrobky TUPPERWARE a AMWAY.

     Jak to v únoru leckde bývá, i u nás v Mašince se uskutečnil KARNEVAL. V rytmu tance se to hemžilo princeznami, čaroději, čertíky, klauny, indiány. Krásné byly Sněhurky, či kuchař, nebo kominíček a mnohé další pohádkové bytosti. Děti se vydováděly, zasoutěžily si a vůbec to bylo moc hezké odpoledne.

     V letošním roce nás jistě čeká ještě spousta dalších, zajímavých akcí, které si maminky můžou samy naplánovat.

     Na přání některých již pracujících maminek se od října loňského roku scházíme i v odpoledních hodinách a to vždy ve středu od 16 do 18 hodin. Pokud máte doma malé děti a nenašli jste doposud cestu do našeho Mateřského centra Mašinka, tak je to veliká škoda, protože: „ Kdo si hraje, nezlobí!"