Hry bez hranic - Pržno 2017

25. července 2017, 14:39 | Meziobecní hry mikroregionu Frýdlantsko - Beskydy

Pržno čest uspořádat již druhý ročník Beskydských her bez hranic. Akce, které se zúčastní celkem devět obcí, se bude konat v sobotu 2. září od 14 hodin na našem fotbalovém hřišti. Na toto velké klání jsou zváni všichni obyvatelé.  
Beskydských her bez hranic se krom pořádajícího Pržna zúčastní také zástupci Janovic, Bašky, Frýdlantu nad Ostravicí, Bílé, Starých Hamer, Kunčic pod Ondřejníkem, Lhotky a Malenovic. Každá obec bude mít dva sedmičlenné týmy, jeden složený z dětí, druhý z dospělých. Soutěžní disciplíny jsou zvoleny tak, aby bavily nejen samotné soutěžící, ale hlavně přihlížející publikum. Na soutěžící čeká šest různých disciplín: letní biatlon, požární útok, labyrint, kbelíková štafeta, skladání kohouta a agility. 
Pržno poskládá svůj tým povětšinou z členů sportovního klubu a dobrovolných hasičů. Stejně tak i děti budou z řad sportovců a malých hasičů. Každá přihlášená obec rovněž deleguje jednoho rozhodčího. Přihlášené obce budou soutěžit o poháry a medaile a také o pohár putovní. Tvůrcem tohoto poháru je Martin Sopčák z Pržna. Součástí Beskydských her bez hranic bude rovněž hudební vystoupení kapely Sagar. Na hřišti bude k dispozici také obří nafukovací adrenalinové centrum pro děti i dospělé. Moderování se ujme Kaczi - Kateřina Kouláková. Občerstvení je zajištěno.
První ročník Beskydských her bez hranic se konal minulý rok v Janovicích.
Za Pržno a jeho slávu bojovaly děti Ondřej Šťastný, Kateřina Lucie Vlachová, Tobiáš Fleisner, Lukáš Muroň, Jakub Adamec, Adéla Slováčková a Barbora Prachařová. Dospělý tým tvořili starosta Petr Blokša, Vlastislav Matýsek ml. a st., Michael Václavík, Lenka Sasýnová, Katka Fišerová a Monika Adamcová. Odbornou i psychickou pomoc dodali trenér Zdeněk Matysek, vodonoš Libor Sasýn a zdravotnice Eva Jurkovská s dcerkou. Náš dětský tým získal nádherné druhé místo. Dospěláci obsadili šestou příčku. Putovní pohár získali domácí borci. Snad se to letos domácím také podaří?!  Přijďte podpořit tým Pržna, přijďte se bavit!

Přílohy: