Do třetice se vítězství nekonalo

18. září 2007, 08:21

V neděli 16. září jsme se vydali do dalekého Bukovce, jenž se nachází na samé granicy s ojczyznou. Obec, kam se nejezdí vyhrávat, jsme opět po třech letech našli bez větších problémů, poněvadž se v našich řadách nachází nejen "skvělí" fotbalisté, ale také znalci místních lokalit a navigátoři. Díky vynikajícím orientačním schopnostem hlavního navigátora Waltra, jsme se podívali do míst, kde řada z nás nikdy nezavítá. Jedině snad, že Bukovec i my zůstaneme ve stejné soutěži a opět zde příští rok pojedeme s cílem urvat bod-y. Samozřejmě s Waltrem.

Bylo krásně, sluníčko svítilo, týmy se na sebe navzájem usmívaly a přátelsky se zdravily. Netrvalo to dlouho.

Prvních dvacet minut to vypadalo, že naším prvořadým cílem je zakopnout do Polska všechny míče místního klubu. Ale oni stále přinášeli další a další. Rozměry zdejšího hřiště a oba pomezní byli s postupem času stále větší výhodou domácích, kterým se do poločasu podařilo vstřelit nám jeden gól. V poločase nás jako tradičně trenér Krtek sjel na tři doby a upozornil, že odkopávání míčů ve druhém poločase nám nebude nic platné, protože domácí funkcionáři zajeli nakoupit další míče do Jablunkova. Penny market tam v neděli otevřeno do 20:00 hodin a míče byly v akci za velmi výhodné ceny. Vzali jsme to na vědomí.

Druhý poločas jsme zahájili ofenzivním odkopem za plot. Výrazné šance jsme si nevytvářeli, nervozita narůstala a s počet branek na našem kontě. Když jsme obdrželi třetí branku vypadalo to na ručník, ale po pěkně zahrané standardce Jirkou Matýskem, se podařlo Pavlovi Šindelkovi snížit. Do konce zbývalo asi 25 minut. Nervozita houstla, křik a láteření bylo slyšet stále častěji, "Řepků" na obou stranách přibývalo. No a jelikož hrací plocha je v Bukovci opravdu malá, usoudil Jirka Matýsek, že už dále nechce vdechovat nepříjemný odér z úst hlavního sudího, tak mu to tedy sdělil. Ten ho za jeho upřímnost odměnil pěkně žlutě. Zřejmě se cítil dotčen. Jiřík však nemeškal a jako bonus mu ještě poslal vzdušný polibek. To zřejmě heterosexuálně orientovaného sudího ještě více popudilo a přidal mu ještě jednu žlutici. Musel se tedy z hrací plochy odebrat do sprch. Ještě se ani nestačil svléknout a za ním dorazil bratr, gólman - Lukáš Matýsek. Ten nepatřičně otiskl několik svých špuntů do těla soupeřova a byl taktéž černým mužem vykázán z hřiště. Následovala penalta - proměněná. Poté přidali domácí ještě jeden gól. Rázem byl na světě výsledek stejný jako před léty. Avšak ještě před posledním hvizdem stačil náš střelec Pája Šindelků, zkorigovat na konečných 5:2 pro domácí.

Sluníčko se sklánělo nad obzorem, my odjížděli sice s  přídělem , ale zároveň s pocitem příjemně stráveného nedělního odpoledne. Cestou domů jsme v našich myslích spřádali sestavu na příští zápas s Čeladnou.Ta bude jistě imrovizovaná na základě červeného hodnocení Matýskovic chlapců.

Vy, kteří se chcete zúčastnit příštího možného sběru bodů v honbě za horními příčkami tabulky vězte, že zajíždíme  v neděli 23.9. k dalšímu utkání do Kunčic p. O., kde se utkáme od 16:00 hodin s B týmem Čeladné.

1. Bukovec        3    3  0  0    12 : 4    9 ( 3 )

2. Kozlovice B       2  1  0    14 : 2    7 ( 1 )

3. Čeladná B         2  1  0    16 : 10   7 ( 1 )

4. Chlebovice        2  0  1     8 : 5    6 ( 0 )

5.  Pržno            2  0  1    10 : 8    6 ( 6 )

6. Kunčice p.O.   3    1  2  0     7 : 5    5 ( 2 )

7. Vojkovice         1  1  1     6 : 5    4 ( -2 )

8. Tošanovice        1  0  2    19 : 12   3 ( 3 )

9. Janovice B        2  1     6 : 12   2 ( -1 )

10.Smilovice B    3    0  1  2     2 : 9    1 ( -8 )