Den obce Pržno

20. května 2013, 14:30

Rok 2013  je pro naši obec i pro nás občany, rokem významným. Proč? Důvodů může být jistě řada, ale tím historicky významným je skutečnost, že Pržno slaví  440 let své potvrzené existence. Obec vznikla jako lánová ves kolonizačního typu asi již před rokem 1573, ale právě k tomuto roku se datuje o ní první písemná zmínka. Vesnice ležící na pravém břehu řeky, která kdysi tvořila hranici mezi Moravou a Slezskem, byla součástí frýdeckého panství, se kterým sdílela po staletí své osudy. Přijetím lenní svrchovanosti českého krále nad těšínským knížectvím, ke kterému frýdecké panství patřilo, se dostalo celé území a s ním i Pržno do celku českého státu.

No a když někdo nebo něco výročí, je důvod k oslavě. Obec nevyjímaje. Příležitost k důstojné oslavě data vzniku  se nabízí právě při každoroční slavnosti pořádané obcí - Dni obce Pržno. Ten letošní se uskuteční v sobotu 1.6. 2013 od 13.00 hodin v areálu SK Pržno.

Jménem obce a zastupitelstva obce si dovoluji srdečně pozvat všechny občany k účasti na oslavách 440. výročí vzniku Obce Pržno. V současnosti již vrcholí přípravy této společenské akce, které byly započaty již v loňském roce. Troufám si tvrdit, že připravený program bude dostatečně důstojný a podpoří tak amosféru vyjímečnosti daného výročí. Obdobně, jako v přechozích letech  bylo snahou připravit a nabídnout kvalitní program, ve kterém si snad každý přijde na své. Nač se tedy můžete těšit?

Vzhledem k datu konání a také ke zaběhnutým zvyklostem, si nejdříve přijdou na své naši nejmenší a nejmladší občané. Na začátku společně s dětmi oslavíme také Den dětí . Těšit se mohou na Kouzelné odpoledne s kouzelníkem Jiřím Hadašem, skákací hrad a projížďky na koni. Následovat bude vystoupení Veroniky Vrublové, účastnice soutěže Hlas Česko Slovenska, kde to bod vedením Pepy Votka dotáhla do finálové šestice.

Mladou country popovou rockovou zpěvačku vystřídá seskupení  JAGÁR z Havířova. To jistě potěší všechny příznivce dobré cimbálové muziky.

Ze zcela jiného ranku bude další vystoupení. To by mohlo potěšit zejména mladší publikum. Předvede se nám pop-rocková kapela FiHa z Ostravy,  která není na české scéně žádným nováčkem. Za dobu své existence posbírala mnoho úspěchů v soutěžích jako například Rockaréna rádia Hey (1. místo), Boomcup (2. místo), Sázavafest battle (finále) nebo Mercedes Benz Live Space (semifinále).

Po této kapele vystoupí partička skvěle sehraných muzikantů hrajících pod názvem LEGENDY SE VRACÍ .V sestavě tohoto bandu, hrajícího pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě, naleznete brilantního kytarového mága Andonise Civopulose, Petra Šišku (textaře, moderátora), Romana "Izzi" Izaiáše (charismatického lídra rockové skupiny Doga) a konečně Libora Pyška (bubeníka známého z mnoha jazzových seskupení).

V rockovém duchu budeme pokračovat i poté.  Na pódiu vystoupí zpěvačka TANJA, kterou asi není potřeba zvláště představovat. Doprovodí ji kapela Tanja band.  TANJA bude hostem nejen u nás, ale je také hostem legendárních CITRON na jejich jarním Tour 2013.
Rocková zpěvačka vystupuje na hudebních scénách od r.1987 se svým nesmazatelným rock.výrazem. Její nejznámější a nejhranější hit z této doby je"NAD HLAVOU LÉTÁ ROCK'N ROLL  a určitě zazní i na Pržně. Tanja je  držitelkou dvou ocenění v anketě "Zlatý Slavík".Vydala a natočila CD s názvem Tanja (Dábel se svatozáří,Pád do nebe,TANJA - rock singl natočený v Hanoveru).
Takže určitě je na co se těšit a nezbývá než dodat, jen aby to počasí vyšlo, a že jste všichni srdečně zváni.                                                                                     Petr Blokša, starosta obce

Přílohy:

 

 

 

Další informace