Obec Pržno

ico
Dnes je 23. února 2017, Svátek má Svatopluk

Cyklostezka

Krásy naší cyklostezky

3. prosince 2013, 07.16

Je to pár měsíců, kdy byla zprovozněna nová cyklostezka protínající také naší obec. Snažíme se její okolí udržovat v pořádku a čistotě. Pravidelně se zde provádí úklid, rozmístili jsme i koše na komunální a tříděný odpad. 

Už se stačili vyskytnout rovněž "podnikaví" lidé, kteří se snaží služby rozšířit ještě více. Ano, zřejmě se rozhodli vybudovat zde toalety. Jak jinak si vysvětlit uložení několika záchodů v blízkosti cyklostezky? Pokud by se dotyční pídili po tom, kde záchody zmizely, mohou se poptat ve sběrném dvoře. 

Ptám se: co najdeme příště?

Děkuji všem všímavým lidem, kteří na tyto nepravosti upozorňují a napomáhají tak k udržování příjemného prostředí v zákoutích cyklostezky.

 

 

Číst více Poslat článek Diskuse (0) Autor: Petr Blokša Přečteno: 1502x

 

 

 

Nový úsek BESKYDSKÉ CYKLOTRASY otevřen

8. srpna 2013, 13.31 - Tisková zpráva

Číst více Poslat článek Diskuse (0) Autor: Petr Blokša Přečteno: 3707x

 

 

 

Informace o postupu výstavby cyklostezky

29. října 2012, 08.59

Cyklotrasa Baška - Ostravice s odbočkou do Čeladné - průběh výstavby - říjen 2012

V současné době je cyklotrasa v rozestavěném stavu, a to ve všech obcích, tj. v Ostravici, Frýdlantu n.O., Pržnu i  Bašce.

 Na území obce Ostravice je provedeno v centru obce rozšíření  chodníků a palisádové zídky, podél toku Ostravice „u peřejí" je podkladní štěrkopísková vrstva, mezi lávkou na místní vodoteči a Bezručovým mostem je položena podkladní vrstva z recyklátu, jako finální vrstva zde bude živičná obalovaná směs. Provedená penetrační úprava za hřištěm bude ještě upravena asfaltovým nátěrem a jemnější frakcí štěrkopísku.

Na území obce Frýdlantu nad Ostravicí je již v Nové Vsi  na  pravobřežní hrázi Ostravice provedena finální štěrková úprava včetně ohumusování břehů od vodárenského objektu v Ostravici až ke křižovatce k restauraci „Na nábřeží" . Totéž je realizováno v oblasti Kamence  až k potoku Hutný za AVE CZ, a.s., který je překlenutý novým dřevěným můstkem. Na tomto úseku bude ještě provedeno konečné zaválcování. U garáží a zahrádkářské osady na ul. Pajurkově je  již povrch dokončen v živičné úpravě.   V oblasti podél Čeladenky je položena finální vrstva štěrkopísku, provádí se kamenné opevnění břehů a bude následovat  povrchová živičná úpravu v oblasti mostu na silnici do Ostravice č. I/56, který překlenuje Čeladenku. 

Na území obce Pržna je již rovněž položena finální štěrkopísková vrstva včetně ohumusování, která bude ještě zakončena posledním zaválcováním.  U hranice s kat. územím Frýdlantu n.O. je realizován na náhonu nový dřevěný můstek včetně kamenného opevnění břehů. V současné době se projekčně upravuje nevyhovující trasa cyklostezky u mostu přes Ostravici v Pržně, kde dojde ke změně trasy tak, aby cyklisté nekřížili státní silnici, ale podjeli silnici pod mostem.

Na území obce Baška v oblasti Hodoňovic  byly provedeny na hrázi podkladní štěrkopískové vrstvy. Z důvodu kolize se stavbou  vodní elektrárny  jiného investora v téže oblasti jsou zatím další práce na finální úpravě cyklostezky přerušeny. 

Celkový termín pro dokončení stavby cyklotrasy Baška - Ostravice je červen 2013.

Náklady na stavební práce včetně výkonu autorského dozoru, technického dozoru stavebníka a inženýrské činnosti spojené s administrováním stavby budou činit cca 18,4 mil. Kč. Stavba je dotována z rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko v max. výši 16,6 mil. Kč. Jednotlivé podíly obcí jsou stanoveny podle finanční náročnosti stavebních objektů v každé obci. Konkrétní náklady v jednotlivý obcích na uvedené činnosti jsou : Frýdlant n.O. - 6,27 mil. Kč, z toho vlastní zdroje 0,96 mil. Kč, Pržno - 6,98 mil. Kč, z toho vlastní zdroje 1,07 mil. Kč, Ostravice - 3,45 mil. Kč, z toho vlastní zdroje 0,53 mil. Kč, Baška - 1,71 mil. Kč, z toho vlastní zdroje 0,26 mil. Kč. Vlastní zdroje jsou ve výši 15,3 % nákladů na stavbu.

RESPEKTUJTE  TOTO UPOZORNĚNÍ :

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJEME NA PŘÍSNÝ ZÁKAZ JÍZDY MOTOREK, ČTYŘKOLEK, KONÍ PO CYKLOSTEZCE.

Pozn :  Situace cyklotrasy je zveřejněna na www stránkách města Frýdlantu n.O. - www.frydlantno.cz, Veřejná správa, Projekty z EU.

 

Číst více Poslat článek Diskuse (0) Autor: Petr Blokša Přečteno: 1916x

 

 

 

Cyklotrasa Baška - Ostravice s odbočkou do Čeladné

24. srpna 2012, 11.55 - průběh výstavby srpen 2012

Číst více Poslat článek Diskuse (0) Autor: Petr Blokša Přečteno: 4787x

 

 

 

 

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

 

 

 

 

 

<<      2017     >>

Červeně označené datum značí akci.

 

 

Povodňový plán obce

 

 

Anketa

 

 

 

ČHMÚ

Mapy znečištění ovzduší

Prašný aerosol PM10

 

 

dTest

 

FIRMY A SLUŽBY V OBCI

 

 

Nabídky práce