Obec Pržno

ico
Dnes je 23. února 2017, Svátek má Svatopluk

Oznámení , informace

Aplikace Čistý komín upozorňuje na špatné topení v domácnostech

18. prosince 2013, 14.51 - Projekt si klade za cíl osvětovou metodou upozornit na problematiku znečišťování ovzduší. Aplikace umožňuje přidávat fotografie kouřících komínů na mapu Moravskoslezského kraje.

Aplikace Čistý komín upozorňuje na špatné topení v domácnostech

Ostravská nezisková organizace Čisté nebe představila na konci listopadu projekt s názvem Čistý komín (www.cisty-komin.cz). Čistý komín je webová a mobilní aplikace, která umožňuje obyvatelům Moravskoslezského kraje přidávat fotografie kouřících komínů na mapu a motivovat tak majitele lokálních topenišť ke zlepšení způsobů vytápění. Fotky kouřících komínů můžou obyvatelé zobrazovat a přidávat na adrese: www.cisty-komin.cz/pridej-komin.html
Organizátoři k této aktivitě uvádějí: „Lidé se na nás často obracejí s dotazy ohledně sousedů, kteří jim svým topením znepříjemňují život. Věříme, že Čistý komín tyto problémové topiče motivuje k výměně starého kotle za nový anebo ke zlepšení způsobu vytápění v jejich domácnosti. Pilotní projekt je vytvořen pro použití v Moravskoslezském kraji, na základě zkušeností a zájmu budeme případně uvažovat o jeho rozšíření do dalších krajů v ČR.“

 

Současné kompetence obcí ve věci kontroly lokálních topenišť jsou poměrně omezené. Cílem aplikace je upozornit domácnosti, které znečišťují své okolí, že jejich způsob vytápění může okolí obtěžovat a nabídnou jim možnosti, jak tento stav mohou změnit.

 

Projekt byl podpořen v rámci Dotačního programu na podporu vzdělávání v oblasti životního prostředí Moravskoslezského kraje pro rok 2013.

 

Tématické zařazení:

 » Oznámení , informace  

Poslat článek Diskuse (1) Autor: Admin Administrator Přečteno: 3578x

 

 

 

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

 

 

 

 

 

<<      2017     >>

Červeně označené datum značí akci.

 

 

Povodňový plán obce

 

 

Anketa

 

 

 

ČHMÚ

Mapy znečištění ovzduší

Prašný aerosol PM10

 

 

dTest

 

FIRMY A SLUŽBY V OBCI

 

 

Nabídky práce