Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Re: Re: Re: Re: Kontakty

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 12.09.2016, 11:32
Odpovědí: 1

Popravdě, nevím jaká je cena (nepohybuju se v téhle branži a ceníky na internetu jsem moc neviděl). Řekl bych, že by to mohlo i odpovídat.

Nicméně bych se zamyslel právě nad touto firmou.

1. Co se týče administrace, je to celkem tragedie (ano měl jsem možnost do ní nahlédnout). Určitě se za tu dobu něco změnilo. Už tenkrát používali technologie, které byly na ústupu - např. vkládání videí - kolik je na tomto webu videí??? Možnost vkládat je v systému existuje, ale je tak krkolomná, že ji nikdo nepoužívá. Navíc jak jsem psal o té ustupující technologii. Jedná se o Silverlight, který se Microsoft snažil mermomoci protlačit (aby ji bylo možné používat, bylo nutné instalovat další software, ...) a stejně vydržela pár let a pak po ní neštěkl ani pes.

2. Ani dnes nedrží firma krok s dobou a pokud pominu design jejich webů jako takových (to je celkem subjektivní záležitost), přichází na řadu praktičnost a uživatelská přívětivost.
Čím dál víc lidí přistupuje na web z mobilu (viz např. článek: http://www.mediaguru.cz/2016/04/pristupy-na-web-z-mobilu-a-tabletu-v-cesku-stale-rostou/#.V9ZsBNSLTs0), jimi vytvořené weby toto prostě ignorují. Pokud se podíváte do jejich referencí (https://www.web-media.cz/cz/menu/25/reference/webove-prezentace/ , i nově vytvořené weby) nebo i na jejich domovskou stránku (https://www.web-media.cz/) skrze nějaké menší zařízení (mobil / tablet) tak se obsah prostě nepřízpůsobí (tzv. responzivní design - https://cs.wikipedia.org/wiki/Responzivn%C3%AD_web_design ), abych ukázal jak by to mělo být můžete se podívat např. na tyto weby (google, facebook, http://www.fkkozlovice.cz/ , http://www.fcb.cz/index.asp?cover=nezobrazit , ... pozn. ať to nemusíte prohlížet na mobilu, stačí když budete na počítači zmenšovat šířku okna prohlížeče a hned uvidíte co to dělá)

3. Firma poskytuje servis "již cca 10 let" a nebyli schopni opravit chyby které se projevují snad od začátku. Abych uvedl pár:

- rozsypaná diskuze: Třeba jen toto vlákno se rozbilo do dvou. Proč??? http://www.przno.cz/cz/diskuse/

- opět diskuze a přetékání textů (rozbití celého layoutu): http://www.przno.cz/cz/diskuse/vypis/928/#dis950 (chápu, že se to nemá kde zalomit, ale jde to řešit)

- otevírání jednoho obrázku přes druhý např. tady ( http://tinypic.com/r/2mmtfd2/9 ): http://www.przno.cz/cz/menu/5/fotogalerie/clanek-1823-setkani-predstavitelu-obce-s-obcany/

A našlo by se toho víc.

Ať se daří. MV

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Kontakty

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 16.09.2016, 08:32

Zdravím,

nový web bude používat aktuální technologie a maximální UX.
S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek