Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Cyklostezka Metylovice

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 16.08.2016, 07:42
Odpovědí: 17

Dobrý den, v tomto usnesení (http://www.przno.cz/userdata/articles/279/usneseni-16-2014-2018.pdf) je zmínka v bodě 16.6.328 o nějaké cyklostezce Metylovice. Podle parcelního čísla by se mělo jednat o tuto cestu

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=18.3561788&y=49.6123708&z=18&base=ophoto&rc=9qKmrxVMOjf5GIc&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&rt=&rt=

Šlo by nastínit, odkud, kam a přes co cyklostezka povede?

Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 16.08.2016, 09:15

Dobrý den,
výstavbu cyklostezky připravuje obec Metylovice. Její začátek je v Metylovicích u autobusové zastávky Dvořáček. Dále je vedena východním směrem ze zastavěné části Metylovic do extravilánu, novo lávkou přes silnici I/56, směrem do Pržna, kde je pod žel. přejezdem plánována výstavba lávky přes řeku. V tomto místě se napojí na stávající cyklostezku.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Založeno: 16.08.2016, 09:17

Aha tak to je super. Teď je to celkem zajížďka přes Frýdlant. Díky za info.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: olda Muž

Založeno: 18.08.2016, 20:39

Nechápu co je na tom super. Pokud jsi z Metylovic a potřebuješ se dostat na stávající stezku v Pržně tak nechápu proč by sis měl zajíždět přes Frýdlant?? Přejeď most přes hlavní cestu a před zahradnictvím se dej doleva mezi baráky a za chvíli jsi na stezce!

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: adol-f Muž

Založeno: 23.08.2016, 12:26

Ja zase uprimne nechapu co je na tom podle Vas tak na hovno ze Vam to stoji za to tady prudit a nadavat lidem. Souhlasim, ze lavka pod zeleznicnim mostem neni uplne nutna, ale prebihat I/56?

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Založeno: 24.08.2016, 10:54

Adolfe, neprotiřečíš si trochu? Takže přebíhat I/56 se ti zdá nebezpečné ale lávka pod železničním mostem se ti nezdá nutná. Takže podle tebe se by se měli cyklisté s těmi koly přes řeku brodit, nebo ještě lépe přecházet s těmi koly po železničním mostě centimetry vedle kolejí. Já osobně si myslím, že to dopadne jako s cyklostezkou mezi Frýdkem a Hodoňovicemi a nic se stavět v dohledné době nebude.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Žena

Založeno: 29.08.2016, 13:45

Je mi Vás líto Oldo..... :(

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Založeno: 30.08.2016, 23:48

Děkuji za soucit, ale já ještě neumírám, takže nechápu proč je tě mě líto. Starej se raději o sebe popřípadě lituj sám(a) sebe !!!!

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 16.08.2016, 14:52

Wow!!!

1. lávkou přes silnici I/56
2. pod žel. přejezdem plánována výstavba lávky přes řeku

Drzim tedy palce at se dilo podari, byla by to uplna fantazie!

Marek

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Žena

Založeno: 17.08.2016, 09:05

Dobrý den.
Také držím palce , aby to vyšlo. Je to skvělé :-)

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Založeno: 18.08.2016, 20:57

Nevím co je na tom skvělého, kvůli cca 1,5km šotoliny stavět 3 mosty (zapomněli jste na nový mostek přes potůček v olšině). Kdyby se raději dořešila cyklostezka mezi Frýdkem a lávkou v Hodoňovicích, to by bylo super!!
Takže občan Metylovic jásá že se dostane o několik minut rychleji na cyklostezku v místě železničního mostu kde má dvě možnosti. Doleva je za chvíli u lávky v Hodoňovicích, kde cyklostezka končí a doprava se dá podél hřiště v Pržně dál na Frýdlant a Ostravici (s tím že ve Frýdlantě se jede po víceméně stávajících komunikacích) s tím, že jak jsem už uvedl v předchozím příspěvku kdyby normálně přejel stávající most přes rychlostní komunikaci, dal se doleva na Pržno a při nejbližší odbočce by byl na stezce coby dup. Ale na druhou stranu, evropské dotace se holt musí vyčerpat že

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 18.08.2016, 21:02

Nevím, kde jsi vzal, že jsem z Metylovic??? Jsem z Pržna a pokud chci jet do Metylek, nebo na Lhotku, tak tohle bude celkem významná zkratka. Pokud ji nevidíš, tak to radši neřeš, nemá to smysl.

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 18.08.2016, 21:15

Koukni na mapy, jestli je tohle pro tebe jako občana Pržna "významná zkratka" tak zamkni kolo do kurníku a choď pěšky!!

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 18.08.2016, 21:11

A abych to upřesnil, lávka už u železničáku byla a lidi tam stále chodí, jelikož je za řekou chatová oblast, takže pokud tam nejednou autem a chcou se tam dostat např z Pržna od vlaku, mají v podstatě 2 možnosti: přejít železničák a doufat, že nepojede vlak nebo to obejít až kolem splavu.

Ono to chce někdy zapojit i hlavu a myslet v širších souvislostech.

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 18.08.2016, 21:19

Nevím o jaké lávce u "železničáku" mluvíš, vegetuji tady cca 35let a nikdy jsem přes žádnou lávku nešel vždacky jsem musel jít přes železniční most

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 18.08.2016, 21:38

Tak za lávku přes řeku u železničního mostu se omlouvám. Teď jsem se ptal ženy a ta si na nějakou lávku někdy v 60-tých letech vzpomíná. Možná byla funkční i začátkem 70-tých let, ale jak jsem ji poznal (ženu) tak tam už určitě nebyla (1979).

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Jan Muž

Založeno: 04.09.2016, 19:48

Meli jsme léta chatu v chatové osadě pod Čupkem. A přímo do ní vedla lávka od nádraží!!

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cyklostezka Metylovice

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 05.09.2016, 12:55

Ano, máte pravdu. I když řeka tehdy byla trochu jinde než dnes. A každá větší voda tu lávku odnesla. :-)

Odpovědět na příspěvek