Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Další kravín v Pržně ???

Autor: Martina Mydlářová Žena

Založeno: 27.07.2016, 16:09
Odpovědí: 12

Další kravín na Pržně ???
Pokud se to někomu zdá jako noční můra, přijďte se přesvědčit na zasedání zastupitelstva 1.8.2016 v 17:30, kde bude projednáván záměr p. Herota k výstavbě dalšího kravína. My, kteří jsme se o tomto projektu dozvěděli o něco dříve, jsme sepsali dopis zastupitelstvu obce, aby se vyjádřili k záměrům a plánům obce v této věci. Starosta osobně přislíbil, že se tímto bude zastupitelstvo na zasedání zabývat.

Minulost ukázala, že vedení obce nemá šanci ovlivnit chod takového zařízení, v případě problému řešení není jednoduché, většinou není žádné a majitel si, víceméně, může hospodařit jak chce.

Budeme chtít odpovědi na otázky:
- Proč další kravín v obci (a hraničním okolí)?
- Čí zájmy hájí vedení obce?
- Jak bude obec postupovat v případě problémů s touto stavbou?
- Kdo tento záměr za obec (a za nás všechny) schválil? – komise životního prostředí, které pan Herot předsedá?
- Otázek se nabízí daleko více, více osobně

Děkuji všem, kdo dočetli až sem a kdo přijde říct vedení naši obce NE VÝSTAVBĚ KRAVÍNU TAK BLÍZKO OBYTNÉ ZÓNY. Děkuji!

Odpovědět na příspěvek

Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Petr Bezouška Muž

Založeno: 27.07.2016, 20:32

Určitě se zúčastním a doufám, že nás občanů Pržna dorazí s dotazy co nejvíce...

Odpovědět na příspěvek

Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 28.07.2016, 08:30

Dobrý den, jen tak mimochodem, nebude projednáván záměr, ale zastupitelé se budou vyjadřovat k dotazům obyvatel lokality Olivkovo ve věci plánované stáje pro dojnice, kterou připravuje p. Herot ml.
S pozdravem Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Tomáš Satinský Muž

Založeno: 29.07.2016, 00:18

Dobrý den, výstavba stáje pro dojnice se určitě dotýká širšího okruhu obyvatel, než jen lokality Olivkovo. Je s podivem, že se ústního projednávání územního řízení nezúčastnil žádný zástupce obce. Zřejmě tedy zastupitelstvu další kravín v blízkosti obytné zástavby nevadí. Bylo by ale správné, aby se na totéž zeptali občanů, neboť v obci nežijí pouze zastupitelé. To se ale nestalo a mě by velmi zajímalo proč. Rád si poslechnu 1.8. jejich názor.

Přeji hezký den Tomáš Satinský

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Založeno: 29.07.2016, 07:36

Dobrý den, nedovedu odhadnout, koho až se může stáj "dotknout". V každém případě podněty dorazily pouze od vás , z Olivkova.
V pondělí na ZO.
S pozdravem, Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Lenka Satinská Žena

Založeno: 29.07.2016, 08:00

Pan starosta nemůže odhadnout koho se kravín dotkne,takže je mu docela jedno, že v blízkosti budoucího kravína pana Herota bydlí lidé, kteří již teď musí snášet smrádek a neustálé obtěžování hmyzu v důsledku vyvážení hnoje a močůvky, které je citelné zejména ve večerních hodinách. A to kravín ještě nestojí!!!!!! Zkuste se nad tím zamyslet. I na vesnici se dát žít důstojně.
L.Satinská

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Založeno: 29.07.2016, 08:31

Vážená paní,
nepřehánějte a nesuďte, co mi je a co není jedno.
Pokud si dobře vzpomínám, tak kravíny tady byl dříve, než Olivkovo či jiné nové lokality. Vesnice je, mám takový pocit, spojena se zemědělstvím odjakživa.
I já občas cítím zápach a mouchy nás také obtěžují. Jestli to nebude tím, že máme všude kolem pole, která se hnojí. To už tak bývá.
Jsem si naprosto jist, že o životě občanů a vesnice přemýšlím každodenně více, než Vy a než si myslíte.
Jsem přesvědčen, že si na Pržně žije většina obyvatel spokojeně.
Více v pondělí. Tato debata nikam nevede.

Hezký den přeji, Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Martina Mydlářová Žena

Založeno: 29.07.2016, 09:24

Dobrý den pane starosto a ostatní čtenáři,

dovoluji si ještě reagovat na příspěvek paní Satinské. Proti Vám, pane starosto, nic nemám, ale naprosto s příspěvky souhlasím. NEPŘEHÁNÍ A NESOUDÍ!!!!
Nyní je situace ještě únosná, jak říkáte, jsme na vesnici, obklopeni loukami, polem, že se hnojí a vyváží kravský hnůj, toho jsme si vědomi. Máte pravdu v tom, že kravíny tady byly dříve.
Nicméně toho zápachu už je tady dost za současného stavu. Každý týden se najdou dny, kdy nemůžeme větrat, nemůžeme venku sušit prádlo, protože venkovský "smrad" je již na hranici únosnosti.
Tento stav jsme schopni tolerovat i nadále, ale je neslučitelné s normálním žitím tento stav (a tudíž i smrad) ztrojnásobit rozšířením chovu.
Máme to tady z "první ruky", jestli je u Vašeho domu smrad, věřte, že tady je daleko větší.

Máme malé děti, úvěr na nemovitost na dalších 15 let........ Nechápu, jak se můžete divit, že tuto situaci NEHODLÁME TOLEROVAT.

A jestli o životě občanů opravdu uvažujete, musíte nám dát za pravdu. Na pováženou ještě je, že o tomto záměru - výstavba nového kravínu na hranici obce - nikdo neví??? I mnou oslovení lidé v okolí Olivkovo o tom nemají tušení........ Chcete jména? Asi se vyjádří osobně na zastupitelstvu, tak jen, ať máte dost času.
A zastávám názor, že je Vaše povinnosti o tom VŠECHNY občany informovat, ne to tutlat, jako doposud.

Závěrem, máte pravdu, i já si myslím, že se tady většině obyvatel žije spokojeně, jen jsem si jistá, že se to, po výstavbě kravínu a tak velkém rozšíření chovu, změní.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 29.07.2016, 09:51

Dobrý den
I když bydlím v centru obce a problém kravína mne bezprostředně neohrožuje, rád se v pondělí přijdu podívat na to, jak zastupitelstvo obce zastupuje občany obce a čí zájmy vlastně bude hájit.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Lada Sušková Žena

Založeno: 29.07.2016, 14:21

Dobrý den pane starosto,
je přece jasné, že se ozvali pouze obyvatelé Olivkova, když ostatní obyvatelé neměli potřebné informace a zjišťují teprve teď, co se chystá. Stejně jako ostatní bych chtěla vědět, na základě čeho zastupitelstvo s tímto záměrem souhlasilo, popř. jakým způsobem zjišťovalo názor obyvatel obce. Už teď jsme na Olivkovu obtěžováni hlukem z Termy a pokud se k tomu přidá ještě další hluk z kravína, určitě to k spokojenému životu nepřispěje. Byly prosím doloženy nějaké hlukové studie?
Snad se to v pondělí dozvíme.
S pozdravem
Lada Sušková

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Další kravín v Pržně ???

Autor: Lukáš Mydlář Muž

Založeno: 29.07.2016, 18:09

Jak to tady čtu musím reagovat. Pane Šálku, Petře a další, kteří jste se zapojili do diskuze … tady nejde jen o to, jestli někde někomu něco smrdí nebo ne (jestli je daleko nebo blízko), tady jde o princip toho, jak je tento projekt tutlán před veřejností. Mnoho lidí, s kterými jsem se o tom bavil, vůbec netuší, že se něco podobného chystá. Kvůli, s prominutím "pitomému" názvu obecního domu se posílají SMS, rozesílají hlasovací lístky a řeší se to veřejně na dni obce. A tak zásadní věc, jakou je další kravín v obci, se nikdo nedozví. Schválila si to v tichosti komise pro životní prostředí, které, jak všichni víme, předsedá samotný p. Herot. A ten si to samozřejmě pohlídal, aby se vše schválilo bez problémů. Trochu střet zájmů, že? Takže, když už bitvu o kravín nevyhrajeme (zatím se ale nevzdáváme), tak chceme alespoň docílit toho, aby se už nic takového v budoucnu neopakovalo. Příště si tu někdo v tichosti schválí spalovnu a pak už bude úplně jedno, jestli někdo bydlí o 100m blíže nebo dále. Takže tu nejde o to, jestli žijeme na vesnici nebo ne … a mělo by to zajímat všechny občany, protože příště se jich to může bezprostředně týkat taky.

Odpovědět na příspěvek

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 31.07.2016, 17:13

Vážený pane Mydláři
Když jsem před dvěma lety obcházel obec, abych shromáždil podpisy občanů pod petici, umožňující účast v komunálních volbách nezávislým kandidátům, většina oslovených občanů mi svůj podpis ochotně poskytla. Našlo se ale několik takových, kteří mne rázně odmítli. Vy jste byl jedním z nich. Koho jste si zvolil, toho tam máte.

Odpovědět na příspěvek

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 01.08.2016, 16:21

Aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat či kohokoliv očerňovat, pokud si dobře pamatuju, kolem části Olivkovo má pozemky i pan Rada (pro ty kdo jej neznají, je to ten pán, co dělá problémy na hřišti před a během Dne Obce) a tento pán pokud vím taky chová (nebo choval) býky. Takže bych veškerou vinu nesvaloval na Herotovy.

Co se týče problému nového kravína, věřím že bude podstatně modernější než ten stávající a bude muset splňovat určité hygienické normy.

Samozřejmě, každý má právo projevit svůj názor, či vyvinout nějakou občanskou iniciativu k jeho prosazení. Proto přeji ať se problém povede zdárně vyřešit.

Odpovědět na příspěvek