Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Herna na Pytácké baště

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 10.03.2016, 12:12
Odpovědí: 19

Dobrý den všem,
dovolte mi několik myšlenek k tématu " Herna na Pytácké baště".

Pytlácká bašta je tady zhruba 20 let a za tu dobu stále skomírá, patrně díky své nevhodné poloze. Přístup z obce přes železniční most nebo přes hodoňovickou lávku nabízí sice hezkou procházku přírodou, ale o to asi gambleři nestojí. Také příjezd po "dálnici" pouze z jednoho směru není ideální. Již řada nájemců tam proto asi zkrachovala. S hernou to nevidím jinak. Proto si osobně myslím, že naší obci žádná gamlerská pohroma nehrozí.

K problematice heren obecně - myslím, že obec může pomocí obecní vyhlášky podstatně ztížit tento druh podnikání na území obce. Úplný zákaz "hazardu" je věcí Parlamentu ČR a díky různým lobistům asi hned tak nenastane.

Použil jsem slovo "hazard", ale dlouhodobá hra na automatech není hazard. Hazard je např. bez předchozího tréninku koupat se v lednu v zamrzlé řece. Tady je určitá šance, že to člověk vydrží a přežije bez následků.
Ale hrát proti počítači, který je naprogramován tak, aby vyhrál, to je naprosté šílenství. Žádnou šanci hráč nemá.

Byl bych rád, kdyby se diskutující lidé podepsali. Kdo se za své názory stydí a podepsat se bojí, ať je raději neprezentuje.
Také mě zajímá názor našich zastupitelů na toto téma. Vyjádření "myslím, že všichni určitě ne" není dostačující.

S úctou

Miroslav Šálek

Odpovědět na příspěvek

Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Milena Tvrdoňová Žena

Založeno: 10.03.2016, 13:08

Dobrý den,

návrh Obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na celém území obce Pržno je zpracován, v "materiálech" předložen zastupitelům a je součástí Programu
veřejného zasedání ZO Pržno 14.3.2016.

S pozdravem
Milena Tvrdoňová

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Herna na Pytácké baště

Založeno: 10.03.2016, 13:36

Děkuji, solidní odpověď.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Forejtarová Dagmar Žena

Založeno: 14.03.2016, 18:58

Dobrý den , prosím Vás ,jak dopadlo hlasování ?

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: M Muž

Založeno: 14.03.2016, 22:29

Dobrý večer, také mě zajímá, jak dopadlo hlasování. Děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 15.03.2016, 08:01

Dobrý den,
vyhláška nebyla schválena.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Forejtarová Dagmar Žena

Založeno: 15.03.2016, 20:03

Tak to Vám ,,moc děkujeme" . Zvláštní - v srpnu jste hlasovali proti herně a v březnu pro ....kdyby jste ji měli 20m od domu, tak by to bylo jiné.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Založeno: 16.03.2016, 10:23

Dobrý den,
zajímá mne, jak proběhlo hlasování o zmíněné vyhlášce. Na úřední desce zatím nevisí ani usnesení ani zápis. A až se tam někdy objeví, patrně tam bude napsáno pouze pro -x, proti -y, zdržel se-0 jako obvykle.
Situaci na Pytlácké baště jsem zhruba popsal v úvodním příspěvku, myslím, že obci žádná hráčská pohroma nehrozí, ale vidím to spíš na klasický money laundering. Je snad někdo ze zastupitelstva zainteresován? :-)
Pokud ne, bylo by logické vyhlášku schválit.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Založeno: 16.03.2016, 11:39

Dobrý den,

už to tady zaznělo. Výsledek hlasování je 4 : 4 : 1, 2 omluveni.
Víte moc dobře, že za vyhotovení zápisu a usnesení do 10 dnů odpovídá starosta. Zápis je vždy, v souladu se zákonem, uložen na OÚ k nahlédnutí i s výsledky hlasování. Takto to bylo, tuším, i za vašeho působení.
Také si myslím, že nám nehrozí žádná pohroma.
Pokud máte podezření, že jde opraní špinavých peněz, tak dejte podnět na PČR.
Herna má nezbytná povolení k provozu vydaná MF ČR.
Nemůžu mluvit za ostatní, ale jsem přesvědčen, že o zainteresovanost zastupitelů tady rozhodně nejde!
Nerozumím tomu, proč by mělo být schválení vyhlášky logické? Na existenci heren je řada pohledů a názorů. V našem případě jsou zde argumenty proti i pro. Nakonec je to jednoduché, výsledek musí být alespoň 6 pro. Tak se zatím nestalo.

S pozdravem

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 20.03.2016, 07:06

Taky se mi moc nelíbí způsob,jakým jsou zveřejňovány zápisy ze zastupitelstev. Pokud nejsou výsledky tajné (a to nejsou, když jsou tyto schůze veřejné, no bohužel ne každý má na to čas), bylo by vhodné zveřejnit jména, kdo konkrétně hlasoval pro co. Nějaké čísla nikomu nic neřeknou. Tak samo zveřejněné zápisy ze zasedání jsou poměrně stručné a nic neříkající. Když už je problém zveřejnit podrobnější informace mohly by se alespoň přiložit odkazy na dokumenty uvedené v zápisech. A koneckonců je rok 2016 a pořízení a zveřejnění videozáznamu na internetu, je v dnešní době technicky, časově i finančně asi nejschůdnější variantou - vzpomínám si jak p. Herot už v 90. letech takto zveřejňoval v kabelovce.

Nakonec bych chtěl připomenout, že každý ze zastupitelů je v zastupitelstvu dobrovolně a při svém zvolení se zavázal, že bude svědomitě plnit své povinnosti.

Přeji pěkný den.

Michal Vašut

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 23.03.2016, 16:58

+1

Taky bych uvital detailnejsi informace.

M.Fukala

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 24.03.2016, 08:06

Dobrý den,
nechápu, co se Vám nelíbí? Vše je zveřejňováno tak, jak má být. Vše je veřejné a dostupné. Usnesení se omezuje na strohou formulaci toho co bylo schváleno či neschváleno a je uveden výsledek hlasování. Podrobnosti jsou uvedeny v Zápisu, který je k nahlédnutí na OU.
Videozáznamy jsou pořizovány stále, jen naše technologie rychle stárnou a máme problém s jejich vysíláním v KTV (systém ktv/DVD/kamera - problémy s komunikací). V kabelovce jsme zveřejňovali zastupitelstva ještě v roce 2015, tedy více než 20 let po panu Herotovi, a to prošla kabelovka velkou technickou proměnou.
Vzpomněl jste vysílání na internetu. Výborně. Budu rád, když si uděláte čas, navštívíte mě na úřadě a domluvíme se na spolupráci pro obec. Uvítal bych zveřejňování informací na internetu. Určitě to bude pro nás daleko pohodlnější.
Máte pravdu, zastupitelé jsou v zastupitelstvu dobrovolně a zavázali se, ale nechápu co jste tím chtěl říci? Že nebyli přítomni? Tak to můžete vyčítat jim, ne těm, kteří se účastní pravidelně. Ale je pravda, že ne vždy to každému vyjde a pokud se omluví, tak se s tím nedá nic dělat.
Takže jak jsem napsal, stavte se. Budu rád za pomoc při umísťování videí na internet.
Děkuji. S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 24.03.2016, 08:24

Pokud jsou videa v digitální formě (samozřejmě i z různých jiných akci - Den obce, vítání občánků, ...), tak samozřejmě není problém je na internet (YouTube) hodit - to se klidně můžeme domluvit a klidně dojdu (bohužel než se přes týden dostanu z práce, tak je 5h, koncem týdne možná dříve, dříve opravdu ne).

Přeji pěkný den, M.V.

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 29.03.2016, 16:00

Skvele! Vubec jsem netusil ze se to nahrava a da se na to "nekde" podivat.

Nabizim samozrejme take pomoc se zverejnenim zaznamu v pripadne ze by pan Vasut nemel cas.

Vim ze by to asi bolelo vice nez nahravani, ale v principu by stacilo poridit jen trochu podrobnejsi zapis. Myslim ze i konzumace by byla prijemnejsi.

S pozdravem,
M.Fukala

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Založeno: 23.03.2016, 17:02

Dobry den.

>Nerozumím tomu, proč by mělo být schválení vyhlášky logické? Na existenci heren je řada pohledů
>a názorů. V našem případě jsou zde argumenty proti i pro.

Dokazu si predstavit urcite duvody ktere mohou hrat pro schvaleni, nicmene by asi bylo v zajmu konstruktivni diskuse predlozit ty jenz jste pri rozhodovani brali v potaz.

M.Fukala

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 24.03.2016, 08:24

Dobrý den,
vyhláška nebyla schválena a neschválili jsme ani hernu. I kdybychom na posledním ZO vyhlášku schválili, tak by herna fungovala stejně, a to na základě rozhodnutí MF ČR. Povolení má do 1/2017. Přijetí vyhlášky by v tuto chvíli činnost herny nijak neovlivnilo!! Vyhlášku bychom museli mít schválenu před vydáním rozhodnutí. Jenže v obci žádné automaty nebyly, tak jsme ji ani neměli.
Proč herna ne: protože má negativní dopad na řady těch co gamblerství propadli včetně jejich rodina a blízkých
Proč ano: znamená to nemalý přínos do pokladny obce.
To jsou jen dva základní postoje. Jakmile se spustí diskuse, budou zástupci obou stran chrlit další a další argumenty.
Je škoda, že se tyto debaty vedou zdlouhavě pouze tímto způsobem a ne přímo na zastupitelstvech. Ale to není nic nového.
Podotýkám, že já jsem se v hlasování o vyhlášce zdržel. Chápu postoje odpůrců, ale zároveň mě zajímá i přínos do obecní kasy.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Autor: Naděžda Chýlková Žena

Založeno: 26.03.2016, 09:29

Dobrý den,

herna....když jsme se na toto začali ptát a to byl tuším prosinec a byli jsme i na úřadě, za panem starostou i paní starostkou, ak první rozhovor proběhl tak, že nás ubezpečovali, že vyhlášku, že by byla herna určitě neschválí. Ale vidíme jak to dopadlo.Telefonovala jsem si s ministerstvem financí, které herny povolí, pokud tato vyhláška o zákazu v obci není. Po dlouhém telefonátě, odpověď vyzněla takto..že je to divné v chatové klidové oblasti...ALE , ŽE BOHUŽEL ZASTUPITELÉ slyší na peníze, které plynou do kasy..snad..Takže Pržno je tímto 1 všichni se tomu brání, herny zavírají, omezují ALE TADY TO FUNGUJE JINAK.......Opravdu by mě zajímalo..kdyby se to týkalo našich zastupitelů obce a bylo to v jejich sousedství..jak by hlasování dopadlo, ale to se nedozvíme..

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Herna na Pytácké baště

Založeno: 27.03.2016, 09:59

Dobrý den,
ano, v prosinci jsem se domníval, že vyhláška,omezující vznik heren v obci, schválena bude. Ale dopadlo to jinak. Zatím.
Výsledek hlasování jsem tady již popsal, takže to není jen o tom, že zastupitelé slyší na peníze.
Herna tedy funguje cca 2 měsíce. Máte už nějakou negativní zkušenost spojenou s jejím provozem? A jak by to dopadlo kdyby? To opravdu netuším.
S pozdravem, Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 29.03.2016, 15:54

>Jenže v obci žádné automaty nebyly, tak jsme ji ani neměli.
Dobra, takze podle stejne logiky bychom ji tedy meli schvalit alespon post mortem, aby tady alespon nebyly herny dalsi ne?

Do jiste miry jeste dokazu pochopit ze existence kasina v odloucene lokalite muze byt jakz takz pro obec prijatelna z pohledu financniho. Nicmene si zde dovolim pripomenou ze divat se na veci jen pres penize jeste nikomu nikdy neprospelo. Ale asi jsem jen zchoulostively naivka co se prehnane boji o sve deti ;-)

S pozdravem,
M.Fukala

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 16.08.2016, 14:58

>vyhláška nebyla schválena a neschválili jsme ani hernu. I kdybychom na posledním ZO vyhlášku schválili, tak by herna fungovala stejně, a to na základě rozhodnutí MF ČR. Povolení má do 1/2017. Přijetí vyhlášky by v tuto chvíli činnost herny nijak neovlivnilo!!

Dobry den.

Chci se s odstupem casu zeptat, zda-li jiz obec vyhlasku schvalila ci se na to alespon chysta. Rekl bych ze neni v obecnim zajmu mit zde dalsi hernu a nasledne se chytat za hlavu ze vyhlaska "zase nebyla"...

Dekuji za odpoved.
S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek