Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

čím to pro Boha topíte?

Autor: bjalek miroslav Muž

Založeno: 16.12.2015, 15:44
Odpovědí: 4

Napíšu to zde natvrdo a bez servítků.
To, co se někomu valí z komína, to je otřesné.
Čím to ksakru někteří topíte, potratama? To co se někomu line z komína , to je otřesné. To vám to je už úplně jedno co tady dýcháme? Pro ty, kterých se to týká ,chyťte se za ty svoje čumáky a vzpamatujte se .Kdo je povinen dýchat ty vaše smrady?
Nedávno mě pan starosta peskoval za to, že jsem vysypal posečenou trávu na obecní před rybníček poněvadž si na mě někdo stěžoval. Tak to Vám někomu vadí, tráva která se rozloží a je z ní hnojivo ale smrad z komínu to je vám šumák.
Když už chcete bonzovat tak bonzujte veřejně a podepište se ,soudruzi.
čest práci Bjalek

Odpovědět na příspěvek

Re: čím to pro Boha topíte?

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 22.12.2015, 15:49

Pane Bjalku,
souhlasím s Vámi. Na horním konci obce to není lepší, také tady někdo spaluje plasty. Ale obvykle až večer, takže se dost dobře nedá poznat, kdo to je.
Před dvaceti lety se tady zavedl plyn a lidé dostali dotace přes 20 tis. Kč. Za to měli odpojit stávající kouřovod ze starého kotle do komína, aby nemohli spalovat odpadky. Já jsem tehdy byl v obecním zastupitelstvu a dostal jsem za úkol to obejít a zkontrolovat. Byla to velmi nevděčná práce a dodnes mi mnozí občané nemohou přijít na jméno. Ale ovzduší v obci se tehdy výrazně zlepšilo. Uplynulo 20 let a je vidět, že někteří lidé se asi vrátili ke staré praxi.

Podle sdělovacích prostředků se připravuje nová legislativní norma, umožňující kontrolu lokálních topenišť. Jsem zvědav, kdo se pak ujme kontroly dodržování tohoto zákona v naší obci. Tuším, že ten, o kom mluvíte ve svém příspěvku, to asi nebude.

Přeji Vám i všem ostatním občanům naší obce příjemné prožití vánočních svátků v čistém ovzduší a do nového roku hodně zdraví a co nejméně karcinogenů. :-)

Miroslav Šálek

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: čím to pro Boha topíte?

Autor: bjalek miroslav Muž

Založeno: 22.12.2015, 17:14

Zdravím Vás pane Šálku a jsem rád, že aspoň někomu tento problém není lhostejný.
Já topím elektřinou a to nejsem žádný boháč, mám invalidní důchod a na zbytečné rozhazování to není ale pokud je dům pořádně zateplený pak v konečném stádiu ta elektřina nevyjde tak draze. Nemám plyn, tudíž vše na elektřinu a platil jsem celkem za rok 31 tis. Kč což je dle mého názoru paráda.
i já Vám přeji do Nového roku pohodu a čerstvý vzduch do plachet
Bjalek

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: čím to pro Boha topíte?

Autor: Michael Václavík Muž

Založeno: 11.03.2016, 08:55

Určitě je nás, které trápí stav ovzduší v obci, mnohem více. Lámu si hlavu, jak ho pomoci zlepšit. Základem je ohleduplnost každého z nás. A vědomí, že svět nekončí ve dvířkách vlastního kotle (nebo spláchnutím záchodu u problému odpadů). Co ale dělat s těmi, kteří působí dojmem, že žijí jen ve "vlastním světě", nebo si myslí, že mají "právo" na to topit, čím chtějí oni? Možná se pojďme domluvit, že budeme přidávat fotografie takto kouřících komínů do ankety Čistý komín, www.cisty-komin.cz (viz modrá ikona vpravo). KONKRÉTNÍ dotyční se buď sami nebo z doslechu dozvědí, že je ostatní CÍTÍ a vidí.

Kotlíkové dotace jsou už sice rozdány (www.lokalni-topeniste.cz), ale až do 29.4.2016 trvá možnost ucházet se o cca 80% dotaci výměny kotle, a to i na pevná paliva. Moderní kotel bývá ekologičtější i výkonnější. Ušetří zdraví a v důsledku i peníze za palivo.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: čím to pro Boha topíte?

Autor: Petr Vojtíšek Muž

Založeno: 10.06.2016, 09:47

Zdravím všem ke zdraví - ono se již topení pevnými palivy spřísňuje - viz např. web: http://www.mesec.cz/clanky/topite-doma-kotlem-pripravte-se-na-prisnejsi-pravidla/

Pěkný den, Petr V.

Odpovědět na příspěvek