Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Re: Re: Re: Re: Kravín

Autor: Jiří Kývala Muž

Založeno: 02.10.2014, 17:59
Odpovědí: 2

Čas "oponou trhnul" a posunul se až do měsíce voleb do obecních zastupitelstev. Staré zastupitelstvo si odškrtlo první etapu budování chodníků a rozmáchlo se v rámci předvolebního času do druhé etapy, kterou zahájilo hned na dvou frontách. Na horním i na dolním konci. Zdárnému pkračování ovšem brání úzká plocha "příkopu" u kravína, lépe řečeno již neexistujícího příkopu. Je zřejmé, že příkop ke krajské silnici přiléhající, byl při leteckémsnímkování (1969) a následném zakreslení do katastrální mapy zakreslen špatně. Že na místě byl, dosvědčuje pan Otakar Adamec, který jej s již zesnulým panem Mir. Gřundělem při odvozu zeminy ze základů budovaného kravína JZD zavezli. A také předchozí katastrální mapa.
Nyní by pro získání potřebné plochy bylo třeba:
- potvrdit na základě žádosti obce Pržno na Katastrálním úřadě správnou plochu příkopu a provést korekci mapy
- nebo, na základě zjištěného, požádat majitelku kravína o formální umožnění stavby obecního chodníku, či provést vyvlastňovací řízení ve veřejném zájmu obce Pržno
K jakému řešení se obec rozhodne, bude již na novém zastupitelstvu. Doufejme, že nezvolí opět nerozhodné přešlapování,které by nakonec znamenalo zdržení a zdražení stavby chodníku.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Kravín

Autor: Jiří Kývala Muž

Založeno: 21.02.2015, 21:59

Stále čekám na odpověď na mé otázky. Protože je možné využívat již téměř po celé délce obce chodník, který umožňuje pohodlnou a bezpečnou chůzi téměř přes celou obec, až tedy na úsek u kravína, musím připomenout, že pevnost řetězu je dána jeho nejslabším článkem. A u nás nejslabší článek, kousek chodníku u kravína zcela schází a tím znehodnocuje celé dílo. A taky bezpečnost občanů. Dovoluji si upozornit, že existuje stará katastrální mapa se zakreslením normální šíře příkopu u kravína.
Jak tedy dál? Bude to snad u nás jako na hradecké dálnici?

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Kravín

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 02.03.2015, 10:06

Vážený pane Kývalo,
jelikož vidím, že pan starosta Vám asi neodpoví, pokusím se alespoň přispět do diskuse na toto téma.
Nejprve malé upřesnění - letecké snímkování proběhlo asi o 10 let později než uvádíte. Jeden člověk z kartografického úřadu a jedna místní občanka jako jeho asistentka - nebudu jmenovat, protože to byla Vaše blízká sousedka a o mrtvých jen v dobrém - tehdy po obci rozmístili reflexní terče do míst, kde se domnívali, že jsou hranice jednotlivých parcel. Kde byl plot, tam udělali hranici, kde nebyl, nějak to odhadli. V té době všechno patřilo všem a drobné nepřesnosti nikdo neřešil. I já jsem přišel o maličký kousek zahrady, ale je mi to jedno. Po sametu měli občané přibližně 10 let na to, aby požádali o korekci chyb. Tak jak uvádíte - na základě starých katastrálních map a podobně. Ale někdy kolem roku 2000 tato možnost skončila a co je v katastru, to platí.
Takže jedinou možnost, jak dokončit přerušený chodník vidím v tom, že se bude s majitelkou pozemku u kravína vyjednávat. Ale slušně a nikoli z pozice síly. S paní Fulnečkovou se trochu znám, jednou jsem s ní o tom mluvil, myslím, že nějaká dohoda by možná byla.
Vyvlastňovací řízení je až ta nejkrajnější možnost, asi s malou nadějí na úspěch, já bych to nedoporučoval. A to především z etického důvodu - ona ten příkop nezabrala, ale poctivě koupila v dražbě. A nechci tady dále rozebírat, zda před dražbou nebo během dražby někdo neudělal hloupost.
Myslím, že jsem dostatečně osvětlil tento problém a pokud někdo z občanů má jiný názor, rád si jej zde přečtu.

Odpovědět na příspěvek