Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Noční klid

Autor: Muž

Založeno: 15.06.2014, 18:36
Odpovědí: 4

Dobrý den,
zajímalo by mě, jaký je důvod "troubení" v pátek a sobotu kolem 22. hod.? Pokud je funkce sdělovací, že nastává doba "nočního klidu", tak se domnívám, že jde o celkem nešetrný způsob sdělení této informace, protože nezřídka jsou někteří obyvatelé Pržna tak akorát vzbuzeni. A po celém týdnu v práci to není zrovna příjemné. Pokud je tento stav ale vyhovující, tak prosím o zavedení troubení každý den, a nejen v létě, ale celoročně a také ráno, abychom byli informováni, že noční klid již skončil.

Děkuji a přeji hezký den

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Noční klid

Autor: Ing. Květoslav Hranický Muž

Založeno: 17.06.2014, 22:29

Pane anonyme,
s příjemným zjištěním jsem v loňském roce uvítal, že v letním období je hezkou melodii připomenut zvyk troubení ponocného (což je provozováno i v mnoha jiných obcích a městech). Doufal jsem, že i letos bude pokračovat.
Chodím celý týden do práce (často i v sobotu a neděli), ale stále se na "desátou" těším a ještě si otevřu okno. A to bydlím 50 m od kostela. Jsem přesvědčen, že i těžce pracujícímu
8 (či 10 - když si v sobotu a nedělí přispí do osmi ráno) hodin spánku stačí.
Bohužel vždy se najde nějaký škarohlíd. V minulosti si rovněž kritici a notoričti stěžovatelé neuměli vysvětlit proč na věži odbíjejí hodiny, a to dokonce co 15 minut, a to dokonce i v noci.
Věřím, že se toto, jedno z mála milých oživení ze stereotypů, líbí většině občanů a i nadále se bude v letních měsících z věže našeho kostela ozývat.
Hranický

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Noční klid

Autor: Pekárek Muž

Založeno: 18.06.2014, 12:10

Souhlasím s panem Hranickým. Víc nemám co dodat :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Noční klid

Autor: anonym Muž

Založeno: 21.06.2014, 21:25

Dobrý den, jsem rád, za reakci a názor na daný dotaz, jen bych uvítal odpověď představitelů obce, příp. autora troubení. Jinak nezahrnují troubení, jen případně prosím o celoroční aktivitu, pře když je to tak krásné a oblibene, tak proč ne po celý rok. A i po ránu, pokud možno ve 4:45, uvítají určitě všichni, co mají denní na 6:00 a aspoň stihneme vlak po 5:19 a ušetříme naše živ. prostředí, neboť nebudeme potřebovat baterie do budíku. Děkuji

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Noční klid

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 23.06.2014, 16:25

Souhlasím s ing. Hranickým, odtroubení večerky je hezké a líbí se nejen mi, ale i mnoha mým přátelům. A komu to vadí, může si zavřít okno.

Odpovědět na příspěvek