Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Re: čápí hnízdo zmizelo....

Autor: Muž

Založeno: 05.06.2014, 20:09
Odpovědí: 1

Pravdou je , že jsme neudělali nic pro čapí hnízdo i když minimálně dva roky bylo hnízdo opuštěné . Když jsem koukal na velikost hnízda , jeho porost a také umístění nad uzlem drátů
asi to není nejvhodnější místo pro čapí život , Pržno má několik lokalit v blízkosti řeky
kde jsou louky , sloupy a izolované dráty , které čápům neublíží .
ČEZ Distribuce bude určitě konstruktivní v obnovení čapího hnízda , jen je třeba trochu komunikovat a ne jen kritizovat článkem v novinách "MIKROREGION" s nadpisem "Čapí hnízdo zmizelo . Proč?" Jedna stížnost." a pan pisatel (pam) napsal článek který se moc nepoved.
Krásná lokalita by byla směrem na Frýdlant nad zastávkou autobusu u označníku obec Pržno s výhledem na Ondřejník . Pan starosta může vyhlásit i sbírku na obnovu hnízda .
SRDCE V DUŠI

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: čápí hnízdo zmizelo....

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 06.06.2014, 08:10

Dobrý den, pisateli, pisatelko????
Už jsem se vyjádřil k hnízdu v jiné části diskuse a nebudu se opakovat.
Netvrdím, že hnízdo bylo umístěno vhodně. V každém případě tam bylo desítky let a nebylo vůbec ve špatném stavu.
Mluvíte o komunikaci. Komunikoval jsem, žádal jsem. Žádal jsem o jednoduchou očistu konstrukce při pravidelných ročních odstávkách. Byl to "velký a neřešitelný problém". (odstranění trvalo 30-45 min).
Povedl se článek? Nevím slohově možná ne, ale jinak ano, protože vzbudil diskusi!
Míst v obci na budování hnízda by byla jistě řada.
Už teď se těším na přípravu projektové dokumentace na sloup nesoucí čapí hnízdo. Některé věci nejdou jen tak, jako šlo k zemi samotné hnízdo.

Přeji krásné dny.

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek