Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Kravín

Autor: Tomáš Pekárek Muž

Založeno: 23.01.2014, 12:59
Odpovědí: 5

Zdravím všechny, měl bych dotaz ohledně kravína pod rybníkem. Nevíte někdo jak to s ním vypadá ohledně jeho budoucnosti ? Zkraje minulého roku jsem tam viděl krávy a pak dlouho nic a vypadá, že je opuštěný. Navíc stále více chátrá a mohl by ohrozit třeba děti, nemluvě o tom, že přitahuje různá individua ke krádežím a přespání apod. Bude se opravovat nebo bourat, nebo se prostě neví jaké má vlastník, ať už je to kdokoli, úmysly ?
Díky

Odpovědět na příspěvek

Re: Kravín

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 23.01.2014, 13:50

Dobrý den,

kravín je na prodej, případně se hledá investor s rozumným záměrem dle platného úp ( bydlení drobná výroba, služby) Kupec chybí.
Pravda, objekt chátrá, neustále se snažím komunikovat s majitelkou, apeluji na ni, ale...
Osobně bych boural, možná se bude jen zčásti rekonstruovat. Nevím, zatím jsou to jen dohady.

tolik info ode mne.

Zdravím, Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Kravín

Autor: Ivana Vojtková Žena

Založeno: 26.02.2014, 10:49

Dobrý den,

předevčírem jsem od ruin kravína vyháněla nějaké místní děti, které si v jeho prostorách hrály. Chyba je na obou stranách - rodičů, kteří nehlídají, kde se děti pohybují, ale i majitelky, která je zodpovědná za to, aby stavba neohrožovala okolí. Věřím, že na ni apelujete, ale nemohla by budovu aspoň zabezpečit proti neoprávněnému vstupu?

Odpovědět na příspěvek

Re: Kravín

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 26.02.2014, 13:04

Dobrý den,
apeluji, apeluji, apeluji.... Neustále, opakovaně, již několik let. Zatím bezúspěšně. Chystám se problém řešit se stavebním úřadem.
Nevím, jak by se dal takový objekt zabezpečit proti neoprávněnému vstupu?
Opět se na dotyčnou obrátím.

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Kravín

Autor: Ivana Vojtková Žena

Založeno: 26.02.2014, 13:51

Děkuji za informace.

Pokud jde o zabezpečení, viděla jsem v praxi 2 řešení, a to oplocení popř. zabednění stavby. Za normálních okolností by mělo stačit vědomí, že se jedná o cizí soukromé vlastnictví, ale to tady nerespektují ani někteří dospělí, které jsem občas zahlídla na exkurzích po rozestavěných domech, natož děti.
Paní majitelka si podle mě neuváženě ukrojila velké sousto. Přeji Vám i stavebnímu úřadu hodně štěstí.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Kravín

Autor: Jiří Kývala Muž

Založeno: 22.04.2014, 18:38

Majitelka si „neukousla“ ani tak velký krajíc, jak by se zdálo, ona si otevřela pusu na řádný kus, podle zásady: kdo umí, umí a ostatní ať čumí. Zřejmě nás chce školit v praktikách používaných v našem státě v posledních letech s tím, že ona se „nabalí“ a my to pak zaplatíme. Kravín koupila v dražbě za 1,2 mil. A jak bylo řečeno na schůzi obecního zastupitelstva, chtěla by prodat za 5 mil. To prý je jakási „jednací cena“. Když ovšem hejl skočí na vějičku a „usmlouvá“ cenu na zdánlivě výhodných 50%, znamená to pro ni pěkný výdělek 1,3 mil. Protože do pozemku, ani objektu neinvestovala ani haléř, nemá nárok na jakékoliv zvýšení ceny, kromě snad o inflaci. Její požadavek je tedy jednoznačně nemravný, protože zřejmě počítá se zájmem ze strany obce, která by měla mít zájem na zlepšení stavu této lokality. Tento postup je nemravný i proto, že vlastně snižuje hodnotu koruny o 1,3 mil., nebo i více, které nejsou pokryty žádnou přidanou hodnotou. Doufejme, že nebudeme, myslím tím obec, v roli hejla a na vějičku neskočíme. Protože paní inž. nechce prodat obci ani kousek onoho pozemku pro dostavbu chodníku, není žádný ohled na její zájmy ze strany obce na místě!

Odpovědět na příspěvek