Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

MHD Frýdek-Místek - Janovice

Autor: Silvie Žena

Založeno: 23.01.2014, 11:45
Odpovědí: 2

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat, zda byla možnost naší obce zapojit se do trasy MHD Frýdek-Místek - Janovice, linka č. 14? Jestli ano, z jakého důvodu se tak nestalo? Jelikož zřízením této linky, která je pro nás dostupná jen do zastávky Malá Baška, došlo k citelnému omezení dálkových autobusů jezdících přes Pržno! Pak je mi nesmírně líto, jestli tato šance byla a naše obec ji nevyužila! Opravdu si nemyslím, jak zde bude jistě někdo oponovat, že v dnešní době, zde všichni vlastní dvě auta! Jestliže jsme se zapojit nemohli a už ani v budoucnu nemůžeme?, pak bych se tedy chtěla zeptat, zda by bylo reálné zde dodělat alespoň chodník (ze zastávky Malá Baška ke kravínu)? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: MHD Frýdek-Místek - Janovice

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 23.01.2014, 12:35

Dobrý den, vážená paní,
mohu Vás ujistit, že do "novinky" rozšíření MHD nebylo Pržno, i přes požadavek obce, zařazeno. Zdůvodněním bylo, že se jedná o zkušební projekt, a že čas ukáže jeho udržitelnost, případně rozšiřitelnost dále.
Co se týče omezení spojů. K určitým změnám ,pravda, došlo, ale nemyslím si, že jsou zásadní. Vždy existuje alternativa náhradní, ať už autobus nebo vlak. Pravda je, že cenám MHD nemůže konkurovat.
Takže obec zkoušela a zkouší a netvrdím, že každý má 2 auta. Pracuji na tom, aby i k nám se tato vymoženost dostala. Příští týden proběhne jednání o možnosti rozšíření MHDi i na Pržno, šance tedy je, uvidíme, jestli se to podaří vyjednat.
Co se týče chodníků, nemůžu mluvit za Bašku, jen za Pržno. My letos chceme zahájit stavbu 2 . etapu chodníků, která bude začínat či končit , jak chcete, na konci Malé Bašky - na začátku Pržna a postupovat směrem ke kravínu, kde se stočí směrem ke kolonce a bude končit před mostkem. Okolo kravína chodník v této etapě nebude, protože obec nemá souhlas vlastníka, byť se o to velice snaží. Dále bude chodník pokračovat navázáním na stávající, který končí za školou u domu p. Rady a napojí se na chodník před křižovatkou u THERMY. Obec tedy "brzy" bude z cca 95% průchozí po chodníku!!!
Včera byla podána žádost o stavební povolení. Předpokládám, že stavba by mohla být zahájena nejpozději před letními prázdninami.
Snad Vám i dalším udělá tato informace radost.
S pozdravem

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: MHD Frýdek-Místek - Janovice

Autor: Silvie Žena

Založeno: 24.01.2014, 12:52

Dobrý den, vážený pane starosto,
děkuji Vám za vše vysvětlující a zcela vyčerpávající odpověď. Vaše snaha se cení!
Plánovanou výstavbou chodníků jste mě nesmírně potěšil, jen tak dále.
S pozdravem

Odpovědět na příspěvek