Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Cyklo-pěší stezka přes silniční most

Autor: Radka K. Žena

Založeno: 12.08.2013, 11:14
Odpovědí: 3

Zdravím, chtěla jsem se informovat ohledně cyklo-pěší stezce, která vede přes silniční most...tohle řešení je celkem politování hodné. Nastíním včerejší situaci...V jednom směru 6 "roztahaných" cyklistů, kočár, 2 dospělí lídé jdoucí pěšky, v druhém směru 4 cyklisté, kočár, 3 dospělé osoby a jedno dítě...projít po mostě bez úhony je celkem složitý proces. Nakonec situaci vyřešil chodec, který šel kus po silnici pěšky. Je otázka času, než se stane neštěstí! Tohle řešení prosím Vás navrhl kdo??? Chodník není natolik široký, aby byl uzpůsoben pro cyklisty i pro chodce!

Odpovědět na příspěvek

Re: Cyklo-pěší stezka přes silniční most

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 13.08.2013, 10:02

Dobrý den, netvrdím, že přechod přes silniční most je ideální, ale provoz který popisujete není stálý. Také tam jezdím. Záměrně jsem řekl přechod přes most. Po chodníku, který je na mostu se má chodit pěšky. Před samotným výjezdem cyklostezky na most je umístěna dopravní značka "c 9b" - konec stezky pro chodce a cyklisty. Následně by tedy cyklisté a chodci měli respektovat pravidla silničního provozu (§53, §57 a možná i další). To jestli se všichni najenou nacpou na úzký chodník je jen o slušnosti, kdo komu dá přednost a jak daná pravidla respektuje. Pravidla jsou přece od toho, aby se dodržovala, nebo také ne. Je to jen o lidech. Řešení navrhnul projektant, schválil jej DI PČR ve Frýdku-Místku a v poslední řadě řešení vyhovělo stavebnímu zákonu. Stavba je nebo brzy bude zkolaudována.
Příprava cyklostezky a její realizace zabrala spoustu času a nervů ( a ještě zabere) všem, kteří se na tomto projektu podíleli a podílí. Bylo to o řadě kompromisů a velkých ústupcích. Bohužel asi nikdy se nevyhoví každému a všemu. Jsem rád za stezku takovou jaká je, i když i já si uvědomuji, že v řadě aspektů mohla být lepší.

S pozdravem,
Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Cyklo-pěší stezka přes silniční most

Autor: Radka K. Žena

Založeno: 13.08.2013, 11:02

Chodíme tam nyní dost často a má osobní zkušenost je taková, že jsem za celou tu dobu, viděla pouze jednoho cyklistu slézt v tomto úseku z kola, každopádně děkuji za odpověď.

S pozdravem Kretová

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Cyklo-pěší stezka přes silniční most

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 20.08.2013, 12:19

Cyklostezka je vyborna, vcetne naprosto skveleho provedeni podjezdu pod mostem.

K zivotu je zapotrebi hlavne tolerance k ostatnim, zejmena tem kteri toto nevi :-).

Take na moste nesesedam, ale pokud vidim, ze nekdo jde/jede v protismeru, tak zpomaluji na rychlost blizkou nule, nebo se ji priblizim zcela kdyz ten nekdo je male dite. Nehoda se muze stat vzdy a vsude a je jen na vas jak jeji pravdepodobnost snizujete ci zvysujete svym chovanim.

Je pravda, ze kdyby se podarilo jeste voperovat zabradli mezi cestu a chodnik, tak by to bylo bezpecnejsi pro deti.

Preji prijemne (nejen) cyklovylety vsem.

S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek