Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Výstavba chodníků I.etapa

Autor: Simona Žena

Založeno: 16.11.2007, 15:07
Odpovědí: 3

Dobrý den, četla jsem tady o tom, že plánujete I.etapu výstavby chodníků, ale nějak jsem z toho nepochopila (čísla parcel mi opravdu nic neříkají), kde přesně se budou tyto chodníky realizovat. Můžete mi to prosím, nějak laicky upřesnit (nějaké záchytné body). Já osobně bych velice ocenila vyřešit chybějící chodníky, na trase z centra obce, až do Frýdlantu n. Ostr., abych nemusela v místech, kde chodník není, jezdit s kočárkem po krajnici vozovky. Nebude náhodou tato trasa chodníků řešena v nějaké další etapě?Předem vám moc děkuji za odpověď a přeji vám pěkný zbytek dne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Výstavba chodníků I.etapa

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 19.11.2007, 06:48

Dobrý den,

1.etapa řeší chodníky od ZŠ a MŠ, kolem obchodu , kostela směrem k nádraží. Dále podél hostince U Adamců, s přechodem u hasičárny a zakončena bude před kravínem.
Další rozšíření - směr Frýdlant a Baška - bude předmětem dalších etap.

Příjemný den přeje
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Výstavba chodníků I.etapa

Autor: Tomas Muž

Založeno: 03.06.2008, 09:53

Dobrý den pane starosto, po shlédnutí dokumentací na plán výstavby chodníků na území obce Pržna je po diskuzi s odborníky na tématiku územního plánování značně nevhodně vytvořen návrh této výstavby. Jelikož návrh této dokumentace byl vytvořen již před několika lety, tak jak bylo zmíněno na zasedání zastupitelstva a tato dokumentace je již staršího rázu, tak proč se nevytvoří nová dokumentace na výstavbu chodníků?
1) proč se bude muset minimálně 4 x přejít silniční komunikace než člověk přejde celou obec
2) proč se nyní bude realizovat výstavba chodníků ve středu města, když střed města již chodníky vybudované má
3) proč se nepostaví chodníky na okrajových částech obce, tam kde jsou nejrizikovější místa při chůzi v obci (úseky: škola - křižovatka Frýdlant, kostel - kravín)
4) když se budou znovu budovat chodníky, které jsou již vystavěné, a přitom není to moc dlouho kdy se naproti kostelu vybudoval nový chodník
5) proč se staví chodníky k centru NÁŠ SVĚT, kde prakticky auta nejezdí a skoro nikdo nechodí a nestaví se chodníky přímo v obci, tam kde je největší automobilový provoz

Proč se plánují chodníky tak, ikdyž je to značně nevhodné a tato dokumentace je značně zastaralá.

Díky za odpověďi

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Výstavba chodníků I.etapa

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 04.06.2008, 17:49

Dobrý den,
za zmíněnou "Starou dokumentaci" byly vynaloženy nemalé finanční prostředky a kudy chodníky povedou řešili odborníci. Stará dokumentace byla tedy použita pro vydání územního rozhodnutí a současná nová část dokumentace pro stavební povolení.
Tolik na úvod a k jednotlivým dotazům :
1/ V současné době jsou naprojektovány 2 přechody, před OÚ a hasičárnou, pokud vzniknou i další místa, bude se jednat o místa pro přecházení. No a že jich bude tolik; celá délka chodníků činí skoro 2 km, takže to není dle mého taková hrůza. Daleko horší je současná absence chodníků, o kterých se v obci hovoří již několik desítek let!!!
2/ V centru obce jsou sice chodníky, ale jejich minimum a v současné době řeší otázku bezpečnosti chodců velice málo.
3/ Prioritou bylo propojit chodníkem střed obce s nádražím a spodní část obce směrem k Bašce, tedy v místech , které zmiňujete ( kostel - kravín) Chodníky podél školy směrem k obchodu se budou předlážďovat, aby opravdu vypadaly jako chodníky.Celková délka této etapy je 1075 m.
4/ Chodníků před kostelem se výstavba vůbec netýká, nové půjdou po druhé straně a vznikne zde místo pro přecházení. Oba chodníky na sebe budou plynule navazovat.
5/ Chodník k ústavu je plánován jako poslední etapa, až poté co bude chodník přes celou obec podél komunikace III/48425. Domníváte se, že chodník k ústavu není potřeba? V ústavu žije skoro 200 obyvatel Pržna s různými stupni postižení. Myslíte si , že nemají nárok na bezpečný přístup do celé obce. Mimo to se v dané lokalitě staví ve velkém. Přibývá a bude přibývat obyvatel a tato komunikace bude velice důležitou a hustě využívanou tepnou ať už v rámci výstavby nebo obslužnosti.

Myslím, že způsob, jak postupovat ve výstavbě byl zvolen s ohledem na všechny možnosti správně. Budete-li mít ještě nějaký dotaz k dané problematice, bude lepší, navštívíte-li OÚ a tady si o všech kladech či záporech můžeme pohovořit. Můžete mi říci co je na stávající PD nevhodné a zastaralé. Pokud mne s tímto seznámíte, budu rád
Další výstavba se bude odvíjet od finančních možností obce a od úspěšnosti v jednání s celou řadou dotčených subjektů, kterých je u liniových staveb velká spousta.
Snad se mi alespoň částečně podařilo odpovědět na Vaše dotazy.

S pozdravem Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek