Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Sekání trávy vs. vyhláška

Autor: Robert GOLA Muž

Založeno: 13.06.2013, 15:27
Odpovědí: 7

Zdravím pana starostu. Chtěl bych touto formou zahájit diskusi na téma sekání trávy ve dnech, které jsou obecně závaznou vyhláškou č. 5/2009 zakázány a to v neděli a státem uznané svátky. Jedná se mi o to, že pracující člověk, který má zájem udržovat svůj trávník v přívětivém vzhledu je značně omezen v možnostech sekání neboť v průběhu pracovního týdne je takřka nemožné z důvodu pracovního vytížení provádět tuto činnost. Zbývá tedy pouze sobota a pokud zaprší a v tomto roce prší často a hodně, tak je člověk odsouzen odložit tuto činnost na další týden atd. atd.
Navrhoval bych tedy, aby došlo k úpravě vyhlášky s tím, že sekání trávy by bylo možné v neděli a státem uznaných svátcích např. v době od 8:00 hod - 13:00 hod. tak ať je v odpoledních hodinách klid.
Robert GOLA

Odpovědět na příspěvek

Re: Sekání trávy vs. vyhláška

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 14.06.2013, 07:19

Zdravím, Váš příspěvek předložím na jednání zastupitelstva. Co se mne týče, také mnohdy přes týden nestíhám, ale vyhlášku respektuji. Uvidíme,jak na Váš návrh zareagují zastupitelé? Nedělní klid je jistě pro většinu vítaný a já jej také vítám.
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Sekání trávy vs. vyhláška

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 15.06.2013, 13:33

Praktická poznámka: S tím raním sekáním si taky moc nepomůžete, obvykle je tráva mokrá od rosy a seká se docela blbě.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Sekání trávy vs. vyhláška

Autor: Robert GOLA Muž

Založeno: 17.06.2013, 09:27

Díky za názor, ale rosa opadá tak do 8 hod. pak už to jde.

Odpovědět na příspěvek

Re: trávy vs. vyhláška

Autor: Gabriela Šenková Žena

Založeno: 24.06.2013, 17:10

Dobrý den, ráda bych reagovala na nově otevřenou diskusi " Sekání trávy ve dnech, které jsou obecně závaznou vyhláškou č. 5/2009 zakázány a to v neděli a státem uznané svátky". Řešíme stejný problém. V dnešní době, která je náročná na pracovní nasazení v zaměstnání, je toto omezení velice omezující. Vyhláška by se měla upravit, a nebo zcela zrušit. Gabriela Šenková

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: trávy vs. vyhláška

Autor: Bjalek Muž

Založeno: 25.07.2013, 11:28

Přátelé nezlobte se ale já jsem s manželkou taky zaměstnán a nikdy by mě nenapadlo sekat v so,nebo v ne. Na pokosení trávy u domu si vždy kromě sobot a nedělí čas najdu.Není nikomu milé,když mu v So.nebo Ne. ječí za zadkem sousedovic sekačka nebo křoviňák,nedej bože benzínová pila nebo fryčka.
Jen prosím nereagujte,že v práci nic nedělám.
s pozdravením Bjalek

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: trávy vs. vyhláška

Autor: Kretová Žena

Založeno: 02.08.2013, 13:35

Dobrý den, mohu se zeptat jak tohle mají vyřešit tzv. chataři? Děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: trávy vs. vyhláška

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 13.08.2013, 10:05

Dobrý den,
chataři mají možnost v pátek a sobotu.
S pozdravem

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek