Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Separace bioodpadů - dotaz

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 08.05.2013, 11:00
Odpovědí: 3

Dobrý den, všiml jsem si výzvy k podání nabídek ohledně biokomposterů (http://www.przno.cz/cz/menu/38/obecni-urad/verejne-zakazky/clanek-1973-vyzva-k-podani-nabidek/)

Určitě dobrá věc, chválím. Ale k věci. Ve výzvě se píše že požadujete 225ks kompostérů a 5ks kompostovacích sil. Rozumím tomu dobře, že ty kompostéry budou pro domácnosti? (nevím kolik má Pržno domů, ale to číslo 225 se tomu celkem blíží, proto moje úvaha). Pokud ano, tak za jaký poplatek? A tuším, že nyní odvoz bioodpadu zajiťuje firma AVE, znamenalo by to, že by si tuto službu prováděla sama obec?

Odpovědět na příspěvek

Re: Separace bioodpadů - dotaz

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 15.05.2013, 15:46

Dobrý den,
o projektu jsem již informoval. Ano, kompostéry budou určeny pro domácnosti, které se přihlásí se svým zájmem. Určitě nevyjde na každý RD a ani nepředpokládám takový zájem. Vycházeli jsme z průzkumu v minulém roce. Ankety se zůčastnilo okolo 40 obyvatel. Počer čp je něco přes 300. O poplatku za kompostéry neuvažujeme.
V současné době si řeší likvidaci BRKO každá domácnost individuálně. Po roce 2014 budou muset obce záležitost řešit. Více info viz. Obecní čtvrtletní zpravodaj (vyjde začátkem června).
Kompostéry neřeší komplexně problém BRKO.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Separace bioodpadů - dotaz

Autor: Ilona Žena

Založeno: 09.09.2013, 20:45

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,jak pokračuje akce "kompostéry"?
Kdy a jak je možno se do projektu přihlásit?

Děkuji za odpověď

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Separace bioodpadů - dotaz

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 10.09.2013, 14:52

Dobrý den,
stále probíhají administrativní úkony na straně SFŽP. Po obdržení stanoviska fondu po kontrole a po schválení , dodá dodavatel kompostéry. Takto je to podmíněno v smlouvě.
Jakmile tedy budou informace, že se akce pohnula, budu informovat občany. V rámci předávání kompostérů musí proběhnout i osvěta. O všem budete včas informováni. A nemyslím si, že by nevyšlo na většinu, až tak velký zájem zatím nebyl.

S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek