Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Koho budete volit za prezidenta ČR?

Autor: Petr Vojtíšek Muž

Založeno: 14.12.2012, 13:29
Odpovědí: 0

Zdravím všechny.

Proč píši tento e-mail k prezidentské přímé volbě?

Myslím si, a věřím, že nás je více, že je potřeba změny v oblasti vládnoucí reprezentace této země a tedy i nás občanů. Tak, jak ředitel společnosti reprezentuje danou firmu a současně si vybírá své přímé spolupracovníky a ti zase svoje, a to v duchu hesla: "vrána k vráně sedá, a rovný rovného si hledá" (nechci používat příměr hanlivý - ryba smrdí od hlavy), tak i u prezidenta tomu není příliš jinak. I když jsou jeho pravomoci omezené, jeho síla osobnosti působící zpět na národ, je takřka nevyčerpatelná.

V lednu 2013 budeme mít jako národ možnost volit svého reprezentanta přímo bez účasti předem zvolených zástupců politických stran (máme možnost volit spíše stranu než konkrétní osobnosti). I když často sliším, že tato ústavní role není nějak obzvlášť důležitá, já osobně si to nemyslím. Vzpomeňme si na roli T.G.Masaryka a jeho vliv na český národ, na konkrétní vnitřní rozpoložení člověka, které je určující při rozhodování v našem každodenním životě. Rozhodnutí, která ovlivňují náš budoucí život.

Myslím si, že prezidentem by měl být především člověk s dlouhodobou vizí a idejemi. Vizí a idejemi, které jsou postaveny na pevném morálním základě. Vizi a idejemi, které jsou vedeny citem, láskyplným člověkem. Nepotřebujeme prezidenta, který vyniká v určitém oboru lidské činnosti. Neexistuje totiž žáden člověk, který vyniká ve všech oborech. A současně neexistuje žáden lidský obor, který je ten nejdůležitější. Potřebujeme prezidenta s nadhledem. Potřebujeme prezidenta, který naslouchá hlasu národa. Hlasu, se kterým aktivně pracuje, který předává dále, apeluje na jeho vyslyšení.

Snažím se Vás nějak v této věci oslovit a nenásilně "zapůsobit" při výběru Vašeho kandidáta. Mým kandidátem, pro kterého jsem se rozhodl, a který ze všech možných splňuje nejvíce představy, o kterých píši výše, je Táňa Fischerová.

Vzhedem k tomu, že Táňa Fischerová, jakožto kandidát na prezidenta ČR, propaguje svou osobu bez účasti velkých peněz (maximální peněžní podporu, kterou na svůj účet přijímá, je 10 tis. Kč, tak, aby byla vnímáná jako nezávislá osoba na dárci) a bez široké mediální reklamy, rozhodl jsem se ji podpořit. Zvolil jsem tuto, snad nenásilnou, e-mailovou formu, kterou rozesílám mezi Vás spoluobčany obce Pržna. Pokud Vás tento e-mail oslovil, a pokud Vás níže uvedené odkazy na stránky Táni Fischerové, na její rozhovor na ČT24 v pořadu HydePark ze dne 13.12.2012, ovlivnily natolik, že budete můj pohled na věc sdílet, prosím, sdělte svůj postoj i svým blízkým kolem sebe.

Odkazy:

http://www.prezidentkatf.cz/

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/13.12.2012/

http://www.youtube.com/watch?v=eueL4v7RRWA&feature=player_embedded

Děkuji, že jste došli v přečtení mého e-mailu až do tohoto místa, a případně i za podporu prezidentského kandidáta Táni Fischerové.

"Láska nevládne, láska tvoří." ......Táňa Fischerová

S pozdravem a přáním krásných svátků Vánočních

Petr Vojtíšek

Odpovědět na příspěvek