Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

úr. chodník

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 02.11.2007, 14:11
Odpovědí: 2

Zdravím Vás pane Golo,

odpověděl bych asi takto. Celá, tak dlouho očekávaná , stavba chodníků v obci bude dosti finančně náročnou investicí . Vzhledem k tomu, že i inženýrská činnost zabírá hodně času a je poměrně strastiplná, chtěl jsem po mnoha letech konečně s tímto problémem pohnout. Rozhodl jsem se tedy tuto stavbu etapizovat. Máte pravdu, úsek o kterém hovoříte je nebezpečný, ale dle mého víceméně stejně , jako celá obec bez chodníků.
Zvolil jsem tuto variantu, protože je pro mne prioritou zajistit co možná největší bezpečnost pro děti docházející do školy a také pro občany docházející na nádraží. Takhle můžeme pohodlně navázat na to, co zde již bylo v minulosti postaveno. Dojdeme se stavbou tam, kam nám budou stačit finance a zároveň budeme mít za sebou souvislou stavbu v místech s největší frekvencí pohybu osob. Pokud bychom šli od kraje katastru, mohlo by se stát, že postavíme sice chodník, ale v místě, kde zdaleka není tak velký pohyb osob a uvnitř obce, kde je pohyb osob nejintenzivnější, tak nevyřešíme zase nic.
Samozřejmě, že na 1. etapu navážou další. Po stránce inženýrské určitě už příští rok, aby byla zajištěna kontinuita případné výstavby. Pochopitelně za situace, když bude mít obec dostatečné množství finančních prostředků, ať už z vlastních či dotačních zdrojů.
Co se týče rychlosti vozidel. V obci je rychlost 50km/hod a velká část řidičů ji také nedodržuje. Věřím, že s výstavbou chodníků se nám podaří zrealizovat i doprovodné bezpečnostní prvky, které budou výrazným způsobem ovlivňovat bezpečnost všech občanů a rychlost projíždějících vozidel.
Myslím si,že chodníky, o kterých se v obci hovořilo již v minulém století, se začínají pomalu rýsovat v reálnějších obrysech.

Tolik tedy k Vašemu dotazu a díky za něj. Jsem rád, že občany zajímá dění v obci.

Přeji Vám příjemný víkend.
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: úr. chodník

Autor: Robert GOLA Muž

Založeno: 05.11.2007, 12:30

Dobrý den, Vážený pane starosto,
nejprve díky za odpověď a současně několik postřehu z mé strany.
Jelikož jsem občan znalý situace v obci, tak plně podporuji plánovanou výstavbu chodníků podél silnice. Nikdy jsem nehovořil o upřednostnění nekteré části oproti jiným, hovořil jsem vždy o jedné části z celku. S Vaší argumentací (etapizace, výstavba dle dostupných financí) PLNĚ SOUHLASÍM, ale současně bych byl nerad, aby v budoucnu nastala situace, kdy 1. etapa výstavby chodníků bude realizována a zmiňovaný úsek i když na okraji katastru obce, přesto nejnebezpečnější, bude jaksi opomíjen na úkor jiných investičních akcí. Samozřejmě chápu, že mohou nastat investice s vyšší prioritou (kanalizace, havarijní a jiné opravy zamezující dalším škodám, atd.), ale jaksi bych přivítal určení priorit, protože ve "Strategické vizi a dlouhodobém rozvoji obce" je tolik vizí, že by se obecní rozpočet musel řádově pohybovat v jiných číslech.

Děkuji a přeji krásný zbytek dne.

Robert GOLA

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: úr. chodník

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 13.11.2007, 08:39

Dobrý den,
pár vět k Vašim postřehům.
Doufám a věřím, že se podaří úspěšně navázat na etapu č.1 a přibudou další, které budou řešit i Vámi zmiňovaný úsek. Vedle této priority, ale bude mít samozřejmě Obec i další záměry. Na každý z našich záměrů budeme větší nebo menší měrou pamatovat při sestavování rozpočtu. Takže rozhodně nebudeme veškeré zdroje vrhat pouze jedním směrem, ale budou podporovány i další záměry. Strategická vize není žádné dogma a každý se k ní má možnost vyjadřovat. Je to pomocné vodítko pro přípravu rozpočtů na příští období a rovněž pomocníkem pro přípravu projektů a žádostí o dotace vedoucí k realizaci zmiňovaných vizí.
Je přeci více než jasné, že obecní rozpočet není schopen všechny záměry pokrýt. Čím více se toho podaří zrealizovat, tím lépe. Rozhodně ale nemyslím, že by na úkor "jediné priority" měly být opomíjeny další , či úplně odstaveny další akce.

Příjemný den přeji.
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek