Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Plánovaná cyklostezka podél řeky Ostravice

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 12.07.2012, 11:24
Odpovědí: 2

Dobrý den, je pro veřejnost dostupná nějaká bližší dokumentace či info (mapka, kudy cyklostezka povede, jaký bude mít povrch, ...)? Na internetu nejsem schopen nic najít. Nicméně jsem našel info, že by mohl mít nějaké informace náš pan starosta. co Vy na to?

Zápis č. 4 ze schůze Zájmového sdružení Frýdlantsko-Beskydy:

...

Informace o projektu cyklostezka

Petr Blokša, starosta obce Pržno, informoval o aktuálním vývoji projektu cyklostezka Baška-Ostravice. Seznámil členy schůze s výběrovým řízením na zhotovitele stavby.
Byla vybrána firma Homola, a.s. Ostrava.

Zdroj: https://www.frydlantno.cz/portal/verejna-sprava/zajmove-sdruzeni-frydlantsko-beskydy/zapisy-z-jednani-mikroregionu/Zapis-c.-4_2011-1977.htm

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Plánovaná cyklostezka podél řeky Ostravice

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 17.07.2012, 08:31

Dobrý den, cyklostezka bude navazovat na trasu z Ostravy do Frýdku a končit bude na Ostravici. Původně se počítalo i s vybudováním stezky do Čeladné, dojde však jen k vybudování odbočky. Cyklostezka bude vedena v různých částech po stávajících místních komunikacích a po protipovodňových hrázích. Na Pržně povede v celém úseku, od Hodoňovického splavu až po most, podél řeky Ostravice (pravá strana). Bude vedena po protipovodňové hrázi, pouze v úseku od chatoviště (u bývalého Ingstavu) k železničnímu mostu půjde bermou řeky. Zcela jistě bude část procházející Pržnem patřit k těm nejhezčím a nejklidnějším. Nepříliš povedeným místem bude přechod stezky u mostu na FnO, kde se přechází na opačný břeh, právě v zatáčce u splavu. Tam bude zbudována odpočívka. Šíře bude cca 2 - 2,5 m. při projektování bylo nezbytné respektovat přísné podmínky podniku Povodí Odry. Povrch bude na našem katastru zaválcovaný drobný kámen - šotolina. Nebylo možné provést povrch pevný (asfalt, dlažba) - podmínka PO.
Veškeré bližší informace jsou k nahlédnutí na OÚ. Hotovo by vše mělo být do letošní zimy. Původní plán byl 8/2013.
S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Plánovaná cyklostezka podél řeky Ostravice

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 18.07.2012, 09:18

Děkuju za odpověď. Snad jen pár poznámek:

1. Už jsem si dříve všiml, že se provádí úpravy povrchu (vyhrnutý pruh od železničního mostu až na most silniční) a tak mě napadá, bude se i nějak upravovat (navyšovat či zpevňovat) hráz kolem hřiště nebo se na stávající jen nanese šotolina?

2. Z jakého důvodu bude odpočívka zrovna u silničního mostu. Daleko pěknější místo by bylo třeba na nově vzniklé plošině před železničním mostem. Vztahují se na to podmínky PO nebo zde není odkoupený pozemek?

Opravdu škoda že nebude asfaltový povrch. Sice to cyklistům poslouží, ale bruslaři, koloběžky, ... mají smůlu. No co se dá dělat.

Přeji pěkný den. Michal Vašut

Odpovědět na příspěvek