Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

černý Retrívr a kříženec

Autor: Marek Zrak Muž

Založeno: 18.05.2012, 12:24
Odpovědí: 5

Tito 2 pejsci nás již několikrát ohrožovali na vycházce s našimi 2 psy (na vodítku). Jelikož se snažíme střetu všemožně zabránit, tak se prozatím nic nestalo, ovšem odneslo to několik kusů oblečení a rozbitá kolena, jelikož je co držet (pejsi cca 80 a 65kg) :-)
Pokud by je dostali do svého dosahu, majiteli zmiňovaných notorických útěkářů, by zřejmě zbyly na pejsky jen vzpomínky. Je to dost stresující, protože jsou schopni své útoky opakovat několikrát za sebou. Zatím sice dodržují bezpečnostní odstup, ale neustále jej zkracují. Naposledy už od nás byli pouhý metr a opravdu to byla situace jako na bojišti.
Proto prosím majitele (myslím, že vím o koho jde) aby si je zabezpečil.
Marek Zrak Pržno 284

Odpovědět na příspěvek

Re: černý Retrívr a kříženec

Autor: Bjalek Miroslav Muž

Založeno: 19.05.2012, 09:05

To je běžné v Pržně že se psi potulují bez dozoru a navolno.
Zvláště v oblasti Gřundělovo.
Již jsem na to několikkrát upozorňoval tady na diskusi ale nic se neděje. Nač by se dělo,zatím se nikomu nic nestalo,že?
A pak jsou jen udivené pohledy a otřepané průpovídky : můj pes? to není možné,dyť on je takový hodný,on ještě nikomu nic neudělal.
hezký den Bjalek Pržno

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: černý Retrívr a kříženec

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 21.05.2012, 16:51

Zdravím,
není to jen problém Pržna, ale obcí široko daleko, všude. Není pravda, že se nic neděje. Máme obecní vyhlášku, která upravuje pohyb zvířat po obci. Občané by ji měli znát. Rovněž informace o povinnostech majitelů psů se opakovaně vyskytují v novinách i na webu.
Jak jsem již napsal jinde, není žalobce, není soudce. Pokud víte o vlastnících, kteří se dopouštějí nedodržování oné vyhlášky, oznamte to, doplňte svědky a dotyčný může být řešen v komisi pro přestupky.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: černý Retrívr a kříženec

Autor: Bjalek Miroslav Muž

Založeno: 05.06.2012, 07:47

Dobrý den
Zatím jsem občan Pržna a jiné obce mě v tomto směru moc nezajímají.

Odpovědět na příspěvek

Re: černý Retrívr a kříženec

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 21.05.2012, 16:24

Dobrý den,
máte pravdu, to, že se obcí celkem pravidelně potulují pejsci, je poměrně běžný jev a také mi vadí, a ne málo. Co se s tím dá dělat? Pokud víte, čí pes či psi to jsou, oznamte tuto skutečnost na obec. Je to přestupek proti vyhlášce a provinilce je poté možno řešit v přestupkovém řízení. Vše je ale potřeba dokázat, však víte. Pokud se podaří komukoli dotyčného psa odchytit a uzavřít, tak OÚ přivolá odchytovou službu, konkrétně p. Ondračku (tel. 737 116 684). Já i zaměstnaci obce jsme již nejednou odchytávali psy a riskovali tak sami ohrožení svého zdraví.

Pokud se zjistí vlastník, hradí následné náklady. Pokud by pes byl hrozbou, je asi jedinou možností toto oznámit OÚ a Policii ČR, která by "snad" mohla, v případě ohrožení, přistoupit k radikálnímu řešení.

O této problematice jsou občané pravidelně informováni. Je to jen o tom, jak - kdo ke svým povinnostem a odpovědnosti za svého psa přistupuje.
Jinak opravdu nevím, co více dodat.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: černý Retrívr a kříženec

Autor: ĆERVENKOVA Žena

Založeno: 02.06.2012, 15:16

To že se po obcich pohybuji volně psi je asi všude ale když se upozorni majitel tak ve většině připadu se podaři aby psa zabezpečil ale v tomto připadě jako by na stěnu hrach hazel.Tento majitel psa pan Komarek si zřejmě stoho nic neděla několikkrat byl upozorněn sousedy že pes pobiha volně po obci ale nic on na to zkratka nereaguje jenom krči rameny jak on tak jeho manželka.S pozdravem ĆERVENKOVA

Odpovědět na příspěvek