Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Re: Re: ÚP obce

Autor: Jiří Kývala Muž

Založeno: 27.03.2012, 18:09
Odpovědí: 2

Pane starosto,
k nakládání se zemědělskou půdou, je-li někde: je ji třeba zachovat. Jejím zastavěním nezískáme nic. Pouze dosáhneme zdražení zemědělských produktů. Příklad: zrní pro slepice se pěstuje na orné půdě, po jejím zastavění obilí dovezeme, cenu určuje pěstitel. Vejce mohou zdražit. Píšete, že zdražuje vše. Ano, na zemědělské půdě se staví fotovoltaiky a pěstuje řepka na olej do benzinu (který navíc zhoršuje), opět můžeme zdražovat. Zvlášť když budeme navíc na orné půdě stavět automobilky. Náš obecní ÚP stanovil, že na ní budeme stavět rodinné domy a na štěrku za nádražím si pořídíme průmyslovou zónu. Není tento postup v linii s celkovým "trendem"? Proč má Pržno uvažovat jinak než celostátní "ekonomičtí odborníci"? Protože je snad ještě uvažování schopné.
Píšete, že zastupitelstvo schválilo vymezení ploch na východě? K čemu je schválilo? Deklarace o hranici výstavby tvořené vedením snad byla jen prázdná slova? Nebo jste to myslel jinak? Nerozumím. Připomínkovat tvorbu ÚP jsem těžko mohl, i když bych rád, ale konala se poněkud mimo veřejnost, nebo jste snad vyhlásili někdy shromáždění k prodiskutování tohoto díla?
Co stanoví pro tvorbu územních plánů Zásady územního rozvoje MSK? Jak se staví k zástavbě, výstavbě v obcích, dodržování rovnováhy a charakteru krajinného rázu a typu zástavby ve vztahu ke krajině? Považujete-li mne za velkého "ekologa", nevím jak to myslíte, já sám "ekology" rád nemám a co se týká zelené energie, pane starosto, až bude konkurenceschopná bez dotací vytažených z kapes odběratelů, budu ji vítat. A proč asi fotovoltaiky skupuje ČEZ?
Že nám majitel elektrárny dá bakšiš na den obce, je hezké, ale víc by se mi líbilo, kdyby nám platil daně. To nebude a na nich bychom získali více.
A konečně, co navrhuji? Když nový územní plán, tak bez nesmyslů starého. Ať chrání zbytek zemědělské půdy, zruší nesmyslnou průmyslovou zónu a nedovolí zlikvidovat Pržno, jako vesnickou zástavbu podhorského typu a nemění ji v tzv. rezidenční sídliště. Experimentů bylo za "socialismu" dost. A omyly vyplývající z kopírování "gründerského" kapitalismu si snad s našimi zkušenostmi můžeme ušetřit.
Tož jen tolik a s pozdravem
J. Kývala

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: ÚP obce

Autor: Z. Javorková Žena

Založeno: 29.03.2012, 16:51

Plně se s názorem p. Kývaly souhlasím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: ÚP obce

Autor: David Muž

Založeno: 08.05.2012, 07:48

Zlata slova,jde vidět že ještě tady v Pržně,Pár lidem rozum nezamrzl.

Odpovědět na příspěvek