Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

ÚP obce

Autor: Jiří Kývala Muž

Založeno: 19.03.2012, 14:54
Odpovědí: 0

Byl-li zrušen územní plán, který od r. 1996 dovoloval nesmyslné nakládání se zemědělskou půdou, je nyní čas pro to, aby byly napraveny aspoň některé nedostatky v této oblasti. Nesmyslné vymezení plochy pro zástavbu na východní části katastru s "výhledem" na pokračování dále za hranici danou vedením vysokého napětí. Určení průmyslové zóny na západní části katastru s horší půdní bonitou, které v důsledku vedlo k umístění fotovolt. elektrárny s nulovým přínosem pro obec (nepočítáme-li mínus projevující se zvyšováním cen elektřiny). Proto by měly být znovu zváženy východiska pro určení využití území a zváženo také výsledné číslo počtu obyvatel obce k výměře katastru, resp. zemědělské půdy. Je absurdní, aby se z obce stalo sídliště "kapitalistického typu" s novými nectnostmi, tentokrát na základě nesmyslného postupu analogického s výstavbou sídlišť socialistických. Podle toho by měly být určeny také nezastavitelné plochy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: ÚP obce

Autor: ing.Vrobel Břetislav Muž

Založeno: 01.02.2017, 01:28

Prosím o zaslání odpovědi na připomínku pana Kývala. Dále prosím o sdělení,zda je územní plán schválen,případně jaký je stav.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: ÚP obce

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 01.02.2017, 09:16

Dobrý den,
ÚP je schválen již skoro 4 roky. Letos se budeme řešit zprávu o naplňování ÚP a zřejmě dojde jen na malé úpravy (ve 2. pol. roku).
Co se týče příspěvku pana Kývaly, bylo toho řečeno a napsáno v dané době již mnoho. Elektrárnu jsme ovlivnit nijak nemohli, stejně tak ceny energií. Rušení ploch určených k zástavbě (určeny k zástavbě v r. 1996) bychom i rádi provedli, ale s tím nesouhlasí nikdo z vlastníků.
Toť vše.
S pozdravem Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek