Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Výhody

Autor: Pekárek Muž

Založeno: 01.03.2012, 13:39
Odpovědí: 3

Jaké to bude mít výhody pro ty dvě společnosti MASIV INVEST s.r.o. a STUDIO GP 8 ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Výhody

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 02.03.2012, 07:07

Dobrý den,

výhody? Dle mého, pokud nějaké měly, tak o ně přišly. Společnosti měly stavební pozemky. Nyní ne! Otázkou je, jak se k těmto pozemkům a k jejich zařazení v obnovovaném územním plánu, postaví zastupitelstvo.
V každém případě je to pro všechny velkou ztrátou času a pro obec i peněz.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Výhody

Autor: Vojtková Žena

Založeno: 02.03.2012, 09:48

Dobrý den,

může se teď vlastně stavět na polích v okolí Gřundělova a v lokalitě nad obecním úřadem, když se nedávno schválený ÚP stal neplatným a platí původní ÚP?

Co je vlastně hlavním předmětem sporu - rozšíření komunikace a velikost budoucích parcel?


Ivana Vojtková

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Výhody

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 02.03.2012, 12:37

Dobrý den,

v tuto chvíli je možná stavební činnost pouze v intravilánu, což je zastavěné území do r. 1966. Zahájené stavby je samozřejmě možné realizovat. V současné chvíli není platný žádný územní plán, ani minulý. V následujících cca 4 měsících se bude připravovat návrh na tzv. Zastavěného území, kde se bude moci stavět do doby opětovného schválení ÚP. Tam budou patřit proluky - parcely mezi již zastavěným územím. Tj. např. Gřundělovo, pod ústavem a několik málo pozemků v lokalitě nad OÚ.
Předmět sporu je popsán v dokumentech - odkaz ÚP - vývoj aktuality. Ale vlastně vámi uvedené příčiny, jsou mezi těmi, které byly na počátku.
Osobně se domnívám, že hlavním důvodem je skutečnost, že ÚP byl schválen dne 7.2. 2011 v souladu s Politikou územního rozvoje a územně plánovací dokumentací vydanou krajem. Ta však byla v půběhu schvalování ÚP nahrazena novým dokumentem kraje (Zásady územního rozvoje MS kraje), který nabyl platnosti 3 dny před vydáním ÚP ( 4.2. 2011). Tuto skutečnost odhalilo přezkumné řízení MS kraje na podnět společností MASIV INVEST a STUDIO GP 8.

Tolik k problému. S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek