Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Re: TLAKOVÁ KANALIZACE

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 02.03.2011, 09:31
Odpovědí: 0

Dobrý den,

kanalizace je zatím ve hvězdách. Nyní řešíme vyjadřovačky dotčených orgánů (vlastníci ostatních sítí) k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí. Cíl letošního roku je podání žádosti o vydání ÚR a poté příprava dalšího stupně PD. Jestli nakonec dojde na samotnou realizaci, neumím dnes odpovědět. Rozpočet obce bez dotací je cca 8,5 mil. Kč. Odhadovaná cena realizace tlakové kanalizace pro celou obec je cca 90 mil. Kč. Za předpokladu, že by dotace byla ve výši 75% (pokud by vůbec byla), je zapotřebí dofinancovat cca 22 mil. Kč. Dá se předpokládat, že by se dala cena vysoutěžit jistě o nějaký milión níže, ale i tak je to obrovská zátěž (přibližná měsíční splátka úvěru ve výši 17 mil. Kč činí asi 100 tis. Kč), na další investice by nezbylo takřka nic. Pravdou je, že podstatná část splátky by se dala řešit z příjmů ze stočného.
V každém případě, ať už dopadne situace jakkoli a Vy se, předpokládám, chystáte stavět, doporučuji řešit likvidaci odpadních vod individuálně.
Takže domnívám se, že kdyby do toho záměru obec nakonec opravdu šla, nebylo by dílo hotovo dříve než v roce 2013 -2014. Takový je můj odhad.

S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek