Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Re: Re: Odpady

Autor: Lenka Okénková Žena

Založeno: 10.02.2011, 14:45
Odpovědí: 1

Dobrý den,
pan Vojtíšek není jediný kdo třídí odpad a myslím si,že o tom svědčí i ty plné kontejnery.
Já tříděný odpad vozím autem a to z toho důvodu,že toho mám skoro plný kufr a stejně za tech 14 dní mám plnou popelnici. A radči ji budu mít plnou,než abych to řešila jak někteří občané,že co můžou prohodí komínem.
Ale když přijedu z odpadem ke kravínu,tak to z tech kontejnerů kype a je tam napsaný vzkaz ať občané neodkládají odpad v okolí kontejnerů.
Ale kontejnery jsou tak plné,že to množství toho odpadu co mám v kufru musím odvést pryč. A to znamená jezdit po Pržně a hledat prázdnější kontejnery.
A nestalo se mi to jen jednou a nejsem sama. Je to docela často,takže už to neřeším a když jedu do Frýdku tak odpad odvezu tam do kontejnerů.
Takže někde bude asi problém,když se nemají odpady vyvážet pryč z obce,ale já si nemůže udělat na zahradě skladiště tříděného odpadu a chodit kontrolovat kontejnery až budou prázdné,abych to tam mohla odvést.
Přeji hezký den
Okénková

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Odpady

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 11.02.2011, 08:54

Dobrý den,
opět jsme u toho. Nyní píšete do diskuse o přeplněných kontejnerech.Říkáte, že se Vám to nestalo jednou. Proč tuto informaci nesdělíte tehdy, když je to právě aktuální??? Nechce se mi věřit, že jsou přeplněny všechna hnízda v blízkosti vašeho domu (hasičárna, náves, kravín). Dostávám na stůl výkazy o plnění jednotlivých kontejnerů ze všech sběrných míst. Většinou nejsou kontejnery přeplněny. Pravda, může k tomu dojít a občas se to také stává a bude-li to častější budu jenom rád. Takže až zase budou přeplněny, tak napište nebo volejte.
To, že žádáme občany, ať neodkládají odpady okolo kontejnerů je tam proto, ať se krabice a tašky naplněné odpady nepovalují okolo. Stává se to často právě tehdy, když jsou nádoby poloprázdné. Vím to dobře, mám vedle domu kontejnery, takže vím jak to chodí a jaký problém s tím občané mají. Netrápí je to, nemají ten binec vedle svého domu! Přijde první větřík a bugr je všude kolem! Nehledě nato, že v kontejnerech a okolo nich končí někdy i takové odpady, které tam vůbec nepatří!
S tím ale asi během blízké doby nic nenaděláme, protože je to v lidech, a jak je vidět, osvěta je pro některé jen řada keců a blábolů.
Také si myslím, že nejsou kontejnery vždy tak plné, jen jsou lidé pohodlní kontejner pouze obejít a nebo trochu zatlačit!
Kontejnery vyvážíme v pravidelných intervalech, které jsou v jarních a letních měsících častější.
Obec platí za každý výsyp zvonu, ať už je poloprázdný nebo absolutně plný.
Takže si plnost nádob budeme více hlídat a snad pružněji reagovat.
Na závěr. Odpad nemusíte vozit nikam do města. Klidně můžete využít sběrného dvora a tam odevzdat papír, plasty i sklo.
Takže volejte. Děkuji. S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek