Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Re: Re: Odpady

Autor: Petr Vojtíšek Muž

Založeno: 09.02.2011, 12:22
Odpovědí: 2

Děkuji za odpověď. Vše, co jste napsal plně chápu. Omlouvám se za svůj chybný výpočet o růstu poplatku za odpad (správně růst o 11%). Chápu, že cena za odvoz poroste asi rychleji, než je produkce odpadu (pokud má odpadová firma omezený prostor pro ukládání odpadu, což určitě má, poroste s čím dál menším volným prostorem- ještě nezaneseným odpady postupně i cena za zaplňování tohoto volného prostoru - a to dokonce monopolisticky. Tak lze samozřejmě obhájit téměř jakoukoliv cenu, kterou bude muset obec,přesnějí občané, akceptovat od odpadové firmy. Jak se tedy bránit od této ekonomické "diktatury" (v současné době ještě toto slovo přeháním, ale možná ona ta diktatura brzy bude reálnější). Pokud tedy pominu "ekoligicko-ekonomické" myšlení jednotlivých lidí, které by je případně vedlo k třízení odpadu, tak, co jiného může změnit chování lidí v oblasti odpadového hospodaření, než právě ten omezený prostor pro ukládání odpadu (počet odvozů popelnic za rok) a také zápach v letním období. Pouhé zvyšování poplatku, jak jste sám napsal, téměř nikoho nemotivuje, MOŽNÁ PRÁVĚ NAOPAK - když platím za odpad, tak by se někdo měl starat i za jeho třízení. S tímto názorem jsem se už několikrát potkal. Čím větší bude poplatek, tím více to bude mnohé odtrazovat od třízení (od větší námahy). A TÍM VĚTŠÍM TRESTEM TO BUDE PRO LIDI, KTEŘÍ ODPAD TŘÍDÍ!!!! OD ZVYŠOVÁNÍ POPLATKU ZA ODPAD NÁS MÁ ODRADIT (OCHRÁNIT) JEHO SAMOTNÉ ZVYŠOVÁNÍ?!

p.s. Opravdu bych lépe platil za to, co opravdu vyhodím. Zbývající peníze, ať je to i těch 1000,- Kč na osobu za rok, A TO MI VĚŘTE, bych určitě využil efektivněji - dal bych je přímo obci na investice do zkvalitnění života v obci [i třeba formou obecního poplatku za ušetřený prostor na skládce :-) ]!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Odpady

Autor: Petr Vojtíšek Muž

Založeno: 09.02.2011, 12:46

Pokud se mnou ale občané obce ve většině nesouhlasí, nic s tím nenadělám a podřídím se. Chtěl jsem jen vyjádřit svůj nesouhlas, a případně oslovit, inspirovat některé další občany ke změně v této oblasti. Jde mi opravdu o princip. Současný způsob mi jen nepřipadá logický a trvale udržitelný.

Přeji krásné dny

Petr Vojtíšek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Odpady

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 10.02.2011, 09:56

Dobrý den,
projevovat názory je vašim právem. Obdržel jsem sdělení ředitele AVE CZ, je uveřejněn na webu. Článek má název : Diskuse na téma odpady. V příloze je ono vyjádření .
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek