Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Uzemni studie na plochu Z1

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 02.11.2010, 13:18
Odpovědí: 8

Dobry den,

Dekuji za zverejneni informaci, navrzene zmeny mi pripadaji prinosne a rozumne.

Mam jen otazku ohledne uzemi Z1 - tj plochy kokem zeleneho biokoridoru a vedeni vysokeho napeti. Je uvedeno ze u teto plochy zmeny proveri uzemni studie.

Chci se zeptat:
1) jake zmeny jsou planovany, resp. co je vstupem pro onu studii
2) zda-li se studie respektuje stavajici UP
3) kdy a jak bude studie k dispozici

Dekuji predem za Vasi odpoved.

S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek

Re: Uzemni studie na plochu Z1

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 04.11.2010, 13:18

Dobrý den,
1) změny nejsou plánovány v podstatě žádné. V ploše Z1 je dáno, že se musí zpracovat ona studie, která navrhne optimální prostorové uspořádání s ohledem na limity využití území, organizaci dopravní obsluhy, napojení na sítě a vymezí plochy veřejných prostranství (na každé 2 ha musí mít plocha VP minimálně 1000m2, mimo komunikace
2) ano, studie musí respektovat nový ÚP
3) studii budou muset zpracovat Ti, kteří budou chtít danou lokalitu rozparcelovat na stavební pozemky. Předpokládám, že by se v této věci měli sdružit. Přípravou studie se bude zabývat i OÚ a v té by se měly odrážet zájmy obce. Kdy by měla být hotova? Asi do poloviny příštího roku?!

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Založeno: 04.11.2010, 13:58

Dobry den,

Abych byl konkretni tak se mi jedna zejmena o reseni dopravni obsluznosti, prujeznosti a pruchodnosti lokality. Moje druha otazka znela, zda-li studi bude respektovat stavajici, neboli STARY uzemni plan, kde jsou v planu cesty jistym zpusobem vyznaceny. Jelikoz jsem zaregistroval, ze smerem z Vasi strany Z1 je tento pudovni koncept plne respektovan, tak mne zajima zda-li i zbytek uzemi bude koncipovan podle onoho puvodniho navrhu nebo se bude jednat o uplne nove reseni.

>3) studii budou muset zpracovat Ti, kteří budou chtít danou lokalitu rozparcelovat na stavební
>pozemky. Předpokládám, že by se v této věci měli sdružit. Přípravou studie se bude zabývat i
>OÚ a v té by se měly odrážet zájmy obce. Kdy by měla být hotova? Asi do poloviny příštího roku?!

Toho se uprimne desim. Z vlastni zkusenosti s "uzemnim planovanim" vlastniku pozemku, zejmena developeru, kolem Prahy, muzu rict, ze vlastnici v 99,9% pripadu nerespektuji nic nez zisk. Pripadne potreby novych ci stavajicich obyvatel je zajimaji jen do miry prodejnosti jejich parcel/nemovistosti. Strucne receno po nas potopa.

Kazdopadne preju Vam, resp. obci hodne uspechu v boji s temito tlaky.

S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Založeno: 08.11.2010, 07:52

Dobrý den,
byl bych rád, kdyby studie řešila dopravní obslužnost dané lokality samostaně a ne tak, jak byla navržena v původním konceptu.
Developeři se chovají asi všude stejně. Ti místní nebudou asi jiní.

Zdarvím Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Založeno: 08.11.2010, 11:35

Dobry den.

Nicmene predpokladam, ze jakasi predstava reseni ze strany obce zrejme existuje. Projektant je jen clovek a je jasne ze jeho zadanim od porizovatelu US nebude navrh uzemi kde se bude lidem dobre zit.

Preju hezky den.
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Autor: Ivana Vojtková Žena

Založeno: 08.11.2010, 13:01

Dobrý den,

ať kolem té otázky pořád netančíme;-), znamená to, že záměrem obce bude preferovat obsluhu zóny Z1 třeba z komunikace na parcele č. 829, a nezprůjezdňovat tedy lokality Gřundělovo a nad obecním úřadem?

Děkuji, Ivana Vojtková

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Založeno: 08.11.2010, 15:51

Dobrý den,
má představa je taková, že by daná lokalita byla obsluhována jednak z parcely č. 829, ale hlavně z komunikace vedoucí podél Rzavého potoka, tzn. od východu. Nechěl bych, aby byla zástavba na Z1 propojena jakousi magistrálou, jsem pro uzavřenější oddělené lokality.

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Autor: Ivana Vojtková Žena

Založeno: 08.11.2010, 16:04

Dobré odpoledne,

děkuji za odpověď. Bude prima, pokud to tak vyjde. Ivana Vojtková

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uzemni studie na plochu Z1

Autor: Hanka Žena

Založeno: 06.12.2010, 14:02