Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Re: Fotovoltaika

Autor: Vojtková Žena

Založeno: 30.09.2010, 16:13
Odpovědí: 2

Dobrý den,

je zbytečné napadat starostu. Nemá kompetence na to, aby lustroval finanční zdroje podnikatelů nebo řešil výkupní ceny "zelené" elekřiny - to je věc finančáku, zákonodárců a Energetického regulačního úřadu.

Mě se pohled na fotovoltaické panely na zemědělské půdě taky příčí (a celý koncept státní podpory k tomu), ale to jsme mohli připomínkovat při projednávání stavebního povolení. Jenže tehdy jsme stavbu jako občané nechali projít a rozčilujeme se až na obecním webu - trochu pozdě, ale možná to bude poučení do budoucna.

Divím se, že se na webu věnuje tolik prostoru fotovoltaické elektráně (která už stojí a s tím nehneme) a nikdo neotevírá další témata - tlakovou kanalizaci (chceme ji?) a rozvoj obce (všiml si někdo, že Masiv Invest chce rozdělit svoje pozemky za stávající stavební čárou - vedením VN?).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Fotovoltaika

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 30.09.2010, 17:13

Dobrý den a děkuji,

ano, je potřeba se zamyslet jestli potřebujeme tlakovou kanalizaci, nebo kde ji potřebujeme a za kolik ji potřebujeme. Toť otázka do budoucna.
Masiv Invest zatím chce dělit pozemky na ploše určené k výstavbě, nikoli za ní. A pokud v budoucnu ano, tak říkám, že to nepůjde!! Naše kapacita stavebních pozemků převyšuje zdaleka, současnou i budoucí potřebu obce. Více nám již KÚ, odbor zabývající se ochranou půdního fondu, nepovolí.

S pozdravem


Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Fotovoltaika

Autor: Miroslav Muž

Založeno: 30.09.2010, 20:18

Vážená paní
nenapadám pana starostu,jen se mi příčí to jak tyto stavby obhajuje.Nesmíte se divit,lidi jsou již tak dost naštvaní z neustálého utahování opasku,že když už slyší o zdražování,tak má rudo před očima.Víte,obyčejní lidé se v této problematice až tak nevyznají a neuvědomují si její fin.dopad na jejich peněženku,až do doby kdy to pocítí na vlastní kůži ,možná, že kdyby se diskuze,kterou jste mněli na toto téma o fotov.el.převedla do řeči čísel,tomu by rozuměli lépe.

Odpovědět na příspěvek