Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Fotovoltaika

Autor: Miroslav Muž

Založeno: 30.09.2010, 14:33
Odpovědí: 2

Tak sem si přečetl vysvětlení pana starosty,jaký užitek nebo přínos bude míti vybudování tohoto monstra pro obec Pržno.
Zkutečně,pro partu majitelů výherních automatů je to balík,který obec Pržno vytrhne z bídy.
Ale to,že díky takovým vykukům stoupne cena el.energie ,to už až tak nikoho nebo někoho nezajímá.
Přátelé,cena el.energie dnes je u nás o 55% dražší než třeba v Londýně nebo Paříži.A tímto se ještě o pár procent zvýší.
Je ůsměvné,když pan starosta hájí tyto zlatokopy (chudáky) slovy,že vybudování takovéto elektrárny stojí nemalé prostředky,(asi si myslí ,že ojevil Ameriku). To je nám všem jasné,že ten,kdo chce podnikat ať už včemkoli,musí nejprve investovat aby mohl podnikat.
Avšak už zapomněl dodat,že v konečné fázi toto pdnikání zaplatí obyčejný občan.
Nevím,jak dalece panu starostovi v tomto směru záleží na nás,obyvatelích Pržna, ale spíše bych řekl, že je mu bližší nejakých 20 tisíc korun ,(které nějaký chudák prohrál v automatu)
a pochybný příslib o dotování jakýhsi sportovních akcí( a to je ve hvězdách protože tyto "podnikatele k tomu nic nezavazuje")než spokojenost občanů.

Jen více takovýchto elektráren, my máme v té naší krásné zemi peněz dosti,my to zatáhnem.

Odpovědět na příspěvek

Re: Fotovoltaika

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 30.09.2010, 17:06

Vážený pane Miroslave,
mám rád otevřenou diskusi a nemám problém se pod svůj příspěvek podepsat celým jménem. Je vidět, že Vás toto téma hodně zajímá, ale bohužel: "s křížkem po funuse".
Pržno zcela jistě nevytrhne pár desítek tisíc jistě z bídy, taktéž ani majitele FVE. To jestli díky vykukům, jak Vy říkáte, stoupne cena energie, je Váš názor. Nesleduji, kolik stojí energie jinde v Evropě.
Mám zato, že současný "hon na čarodejnice" - majitele FVE je nesmysl, protože cena energií se posunuje směrem vzhůru stále.
Dle Vás jsou tito podnikatelé vykukové, já zase tvrdím, že chytili příležitost za pačesy.
Také zde netvrďte, že zde někoho hájím, Ameriku neobjevuji a také jsem nepozřel všechnu moudrost světa. Ptám se: kde jste byl, když se zastupitelstvo zabývalo touto FVE? I kdybychom s tímto záměrem nesouhlasili, nic bychom nezmohli, byla zde průmyslová zóna, která toto umožňovala.Pozemek firma koupila od soukromého vlastníka, ne od obce.
FVE a jiné obnovitelné zdroje vznikají proto, že se k tomu naše vlády zavázaly, a to Vy jistě víte! Na občanech Pržna mi samozřejmě záleží a záleželo, což je myslím vidět na tom, co toto zastupitelstvo dokázalo.
Zatím nás vykukové podpořili "pouze" 30 tis. Kč, to je pravda, ale jsme v jednání o dalších výhodách pro obec, tak si prosím Vás ušetřete své předčasné soudy.
Nevím, jak by se Vám líbillo, kdyby se v dané zóně stavěla fabrika či sklady, které by naši obec zatěžovaly daleko více.
Ano, náklady na zvýšenou cenu el. energie poneseme všichni , ale ne mou vinou, ani vinou "vykuků", ale proto, že vláda, holt, některé "detaily" nedomyslela.
Chápu, je před volbama, daného problému je všude kolem plno, tak proč nevířit vody proti mé osobě.
Starosta není bůh, starosta nerozhoduje sám. V zastupitelstvu nás je jedenáct , a to Vy jistě víte.
S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Fotovoltaika

Autor: Miroslav Muž

Založeno: 30.09.2010, 20:52

Pane starosto,

Aby mohli tito lidé jak říkáte "chytit příležitost za pačesy" tak lidé s podobným smýšlením jako Vy jim k tomu silně dopomáhají.
Tito pánové,abych je neurážel,jistě na tuto stavbu potřebovali stavební povolení,které jim někdo musel vydat.Kdyby nevydal,nestála by elektrárna.
Ato,že je před volbama,to mi je v celku jedno,ujišťuji Vás pane,že o Váš post starosty,jak se mylně domníváte nijak neusiluji. Pane starosto,ujišťuji Vás,že mi je naprosto šumafuk jestli je starosta Petr Blokša nebo Josef Blažek.
A ještě jedna maličkost.
Jak jistě víte,FVE mají určitou dobu provozu, chtěl bych tudíž vědět,jestli je taky ve stavebním povolení , až když zlatá slepice přestane snášet zlaté vejce,její ekologická likvidace.Víte,já mám obavu,aby se před jejím ukončením firma této FVE nezbavila takovým způsobem,např. že se převede na nového majitele (zpravidla to bývá nějaký bezdomovec), ze kterého udělají za 30tis.nového majitele,a pak toto monstrum bude obec odstraňovat na své náklady.
Vím ,že nejste Bůh, to mi přeci nemusíte říkat,ale slovo starosty má určitě nějakou váhu,avšak musí být dobrá vůle.
Jinak Vám přeji úspěch ve volbách,a to myslím zcela upřímně. M.

Odpovědět na příspěvek