Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Obyvatelstvo

Autor: Věra Heidlerová, Veselí nad Moravou 1437 Žena

Založeno: 21.09.2010, 18:37
Odpovědí: 3

Je známo, převážně jaké národnosti bylo obyvatelstvo Pržna v 19. století? V německých dokumentech (křestní listy) se objevují jména Franz Herot a jméno Boháč. Název obce Pržno je uveden v kurentem psaném dokumentu správně česky. Za každou informaci budu vděčná, protože je to detektivní pátrání a já jsem stará babka, 74 let, kterou to velice baví. Nazdar všem do Pržna. Pokud bych něco "vydetektivovala". tož máte jednoho dost slavného potomka rodačky Theresie Herotové (otec Franz Herot a matka Boháčová.) Ta Terezie byla matkou profesora matematiky na mnichovské universitě Konráda Karla Roellnera, nar. ve Znojmě, podle něhož je dokonce prý pojmenována i nějaká matematická formulka. Ještě musím zjistit, zda neexistuje jiné Pržno, protože jak by chlap - profesor ze Znojma - se dostal k nevěstince z Pržna. Ale cesty lásky jsou nevyzpytatelné. Děkuju Vám a nazdar.

Odpovědět na příspěvek

Re: Obyvatelstvo

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 30.09.2010, 11:15

Dobrý den,
pokuste se ve svém detektivním pátání obrátit na našeho bývalého kronikáře, pana Jiřího Kývalu. Myslím, že to co by Vám mohl sdělit on, Vám asi nikdo jiný, kromě skutečných potomků,nesdělí.
Kontakt: jiri.kyvala@volny.cz

Přeji hodně štěstí při Vašem pátrání

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Obyvatelstvo

Autor: Věra Heidlerová Žena

Založeno: 28.03.2011, 19:25

Vážený pane starosto,
moc Vám děkuji za adresu na p. kronikáře. Mezitím jsem navázala kontakt s p. Janou Herotovou, která mi poskytla odkazy na svůj velmi bohatý rodokmen, takže jsem začala "ňourat" tím směrem. Na pana kronikáře se obratím - více zdrojů, větší pravděpodobnost úspěchu. Přeju Vám moc zdraví, pevné nervy při řízení obce, kde jeden chce, aby bylo sucho a druhý zase žádá o vláhu. Nemyslím tím konkretně Pržno, jen si dovedu představit, že ta práce není jednoduchá - a Vy jste si přesto našel čas na odpověď babce v neproduktivním věku. Moc děkuju a Vaší práci po sokolsku NAZDAR! Babka Heidlerová z Veselí nad Moravou

Odpovědět na příspěvek

Re: Obyvatelstvo

Autor: Žena

Založeno: 02.10.2010, 10:14

Vážená paní Heidlerová, milá "babko" nadšená pátráním po svých předcích. I já jsem toto období zažila, neboť jsem toužila dostat se ke kořenům své rodiny a zjistit historii našeho statku, ze kterého pocházím. Byla to práce velmi náročná, skutečně detektivní, ale nádherná. Ve svém pátrání jsem se dostala do roku 1690 a ač mám v plánu pokračovat, tak bohužel z důvodu studia jsem musela na pár let s pátráním přestat. Byla bych ovšem moc ráda, kdybychom byly ve spojení - ráda Vám poskytnu materiály, které jsem sesbírala a možná společnými silami se dostaneme ještě dále.
Na závěr jen dodávám, že své snažení jsem korunovala uspořádáním srazu Herotů a potomků rodu Herotů (i jiného jména), kde bylo pozváno 600 lidí. Uskutečnila se mše sv. za všechny žijící i zemřelé z tohoto rodu. A na této akci jsem poznala spoustu zajímavých lidí, kteří také pátrají po kořenech tohoto rodu a dokonce byla částečně potvrzena naše doměnka, že rod Herotů by mohl pocházet z Francie. Bohužel toto jsem ještě nemohla zcela dotáhnout, neboť mi chybí čas vyrazit do Paříže a navštívit existující obchod pana Herota.

Tak tedy "Nazdar" a přeji Vám hodně síly, chuti a radosti z pátrání ! S pozdravem Jana Herotová, telefon 603327302 nebo večer 558676508

Odpovědět na příspěvek