Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Solární panely

Autor: František Muž

Založeno: 03.06.2010, 20:51
Odpovědí: 5

Dobrý den,
děkuji za odkaz na firmu co bude v tomto kraji stavět solární elektrárnu. Nedávno jsem se vrátil z jihočeských Netolic a kdybyste viděl tu hrůzu na venkově ve velikostech několika fotbalových hřišť, kterou tam nastavěli ve tichosti politici (kteří to píšou na dcery, syny, manželky) a zbohatlíci , moc by jste se zhrozil. V čechách proti těmto elektrárnám spíše bojují, než aby je podporovali, nám to bude trvat trochu déle , ale jsem rád za informaci o firmě . Majitelé jsou výrobci výherních automatů z Ostravy a nějací dvacetiletí kluci (žeby oni bílí koně???) , jak je uvedeno na justici.cz. Takže je to přesně jako v čechách , s tím asi už nic neuděláme , budeme se muset na to několik desítek let dívat , ale stalo se . Spíš mě zajímá zda s toho něco bude obec Pržno mít. Ptám se , protože když už tady nastavějí tyto "ekologické" panely a budou spustu dalších jistě mít s toho mnohomilionový profit , bude se tato firma podílet na např. rekonstrukci vesnice , nebo opraví kanalizaci? Má obec již teď nějakou dohodu? A malinký dovětek, kolik hektarů a na jaký výkon jste prodal půdu? Děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Solární panely

Autor: Mirek Muž

Založeno: 08.06.2010, 15:05

Rozhodně s tímto souhlasím a taktéž by mne zajímalo , co s toho bude mít za výhody - naše obec.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Solární panely

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 14.06.2010, 16:43

Dobrý den, nezdílím s vámi názor, že se na to nebude dát koukat. Doteď se na onom kusu půdy rozrůstala jen tráva a plevel. Zrcadla ani nehučí ani nesmrdí, nic, tedy kromě el. energie, neprodukuje, takže to více beru jako smysluplné využití pozemku.
Obec s firmou Mevra energy s.r.o. zatím uzavřela dvě smlouvy na podporu rozvoje obce, kultury a sportu a získala tak na konci loňského roku 20.000,- Kč. Letos firma podpořila částkou 10.000,- Kč Den Obce a stala se tak zatím největším sponzorem této akce v jeho historii. Rovněž i do budoucna máme příslib pravidelné popory obdobných aktivit. Do jaké výše se vyšplhá podpora v budoucnu, uvidíme.
Nevím jak mnoha miliónový profit z toho firma bude mít, jisté je však jedno, bude to také jistě hodně stát, a to rozhodně dříve, než to nějakou tu kačku vydělá. A proto, že to firmě vydělá peníze, proto to přece dělají.
Rozloha pozemku činí 55903m2 a neprodala ji obec, ale soukromý vlastník. V územním plánu byla od jeho počátku právě v této lokalitě plánovaná průmyslová zóna - výroba, sklady, služby.
Celkový výkon po dobudování obou etap má činit 3MWh.
Snad se mi podařilo odpovědět Vám na vše.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Solární panely

Autor: Lenka Žena

Založeno: 14.06.2010, 19:55

Dobrý večer,
jak to tady čtu , tak je mi to tak napůl novinou,ale chtěla jsem se zeptat,kde přesně bude v naší obci tato elektrárna umístěna.Děkkuji za odpověd a budu trpělivě čekat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Solární panely

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 15.06.2010, 10:20

Dobrý den,

posílám odkaz na web Pržna, kde umístění fotovoltaiky najdete v příloze.

http://www.przno.cz/cz/menu/88/o-obci/fotovoltaika/clanek-1157-umisteni-fotovoltaicke-elektrarny/

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Solární panely

Autor: Lenka Žena

Založeno: 15.06.2010, 19:21

Děkuji a již jsem se i podívala.

Odpovědět na příspěvek