Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

živy plot

Autor: Žive ploty Muž

Založeno: 29.03.2010, 11:37
Odpovědí: 1

Dobrý den. Nevím jakou mate nařizenou obecní vyhlašku o živých plotech ktere sousedi s obecní cestou nebo návsi.V každe dědině nebo městech (je obecni vyhlaška po nedodrženi pod pokutou)se ma majitel starat o svuj živy plot,který sousedi s pozemni komunikaci aby neobtěžoval s přerostlym plotem občany kteři jedou na kole autem a ani sousedy.Přes vaši obec jezdim ke znamym po navsi.Vždy bylo vše v pořadku než se chaloupka prodala(jak jsem se později dozvěděl).Tento živy plot zasahoval už loni do polovic cesty.A jak to vypadá tak letos to bude asi to same neni možne se vyhnout kolo s autem nebo kočarkem pokažde musí někdo počkat.A jestli pojedete vraz tak vam zaručuji že si odřete pěkně auto.Když se toto stalo tak jsem vystoupil šel zazvonit ale u pana Komárka nikdo neotvíral.Ptam se komu mam naučtovat fakturu za odřene auto Komárkovi nebo obecnímu uřadu.Kdo za toto zodpovída.Tímto chci požadat ať si tento občan upraví živy plot.Děkuji Červenka

Odpovědět na příspěvek

Re: živy plot

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 30.03.2010, 09:24

Dobrý den,
za živý plot či jiné porosty na soukromých pozemcích odpovídá jeho vlastník.
Obec není dráb, aby někoho naháněla, ale v každém případě Obec reaguje na podobné podněty a snaží se přimět vlatníky k nápravě. V tomto případě to nebylo potřeba. V pondělí 29.3. 2010 jsem se na zmíněné místo podíval a vše bylo v pořádku. Takže je škoda, že jste reagoval až tehdy, kdy došlo ke škodě na vašem vozidle. Se žádostí o případnou úhradu škody se obracejte samozřejmě na vlastníka porostu.

S pozdravem

Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek