Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

internet

Autor: Daniel Marášek Muž

Založeno: 17.03.2007, 09:50
Odpovědí: 1

Jsem rád že konečně začínáme uvažovat o nějaké jednotné formě připojení na síť.Když se podíváte na anketu tak je tam cca 90 připojení a 5 druhů poskytovatelů to si myslím že je pro tak malou obec docela dost a přitom žádný z nich není docela ideální takže určitě jsem pro změnu!!!!!
Pro mne jsou docela duležité tyto body
Žádný fup,min. výpadky,stálá rychlost 1 Mbs, cena cca 350 vč dph,pořizovací popl. do 5000 kč. Přístup lokality gřundělovo-pod ustavem.
myslím si že by se měla taky oslovit firma mattes jsem přesvědčený že by taky mohla nabídnout podobné připojení formou radiolink. jinak frekvence 2,4 je už zastaralá a pomalu se všude nahrazuje takže te bych se moc nedržel!

budu se těšit na brzké lepší připojení !!!!!
jinak chci pochválit za perfektně fungujicí web obce je to promne ,který moc nerad navštěvuji všelijaké uřady velikánský přínos.Takhle se dozvídám všechny pro mne důležité informace.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: internet

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 19.03.2007, 15:10

Dobrý den,
dovolím si reagovat na Vaši větu "frekvence 2,4 je už zastaralá a pomalu se všude nahrazuje takže te bych se moc nedržel":
Ano, frekvence 2,4 GHz se používá již několik let. To ovšem neznamená, že by se za tu dobu nějak opotřebovala a špatně fungovala. Jedná se o nelicencovanou frekvenci, takže ve velkých aglomeracích může docházet ke vzájemnému rušení hotspotů. Na Pržně nic takového nehrozí. Kromě toho dvakrát vyšší frekvence 5 GHz znamená také vyšší nároky na antenní kabel, na přímý výhled na hotspot (větve, listí, déšť atd.)

Odpovědět na příspěvek