Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 14.10.2008, 14:57
Odpovědí: 10

Dobry den,

Chtel bych se zeptat co je pravdy na:

http://www.sreality.cz/pozemky-prodej-przno-1975963254

"Exkluzivní prodej pozemku vhodného pro INVESTICI či developery, parcela je určená pro výstavbu sportovně relaxačního centra v Pržně, o výměře 7ha..."

Jedna se o blaf nebo je zde skutecny zamer?

Dekuji predem za info.

S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 15.10.2008, 17:01

Dobrý den,
v září 2006 schválilo předchozí zatupitelstvo obce žádost o změnu územního plánu, která se týká daného pozemku. Schválen byl záměr výstavby objektu občanské vybavenosti - sportovně relaxační centrum. Cílem projektu by mělo být vytvoření nových kapacit pro poskytování služeb podporujících turistický a cestovní ruch. Konkrétní návrh počítal s vybudováním multifunkčního, sportovně relaxačního centra s ubytovací kapacitou cca 60 lůžek, školícím a výukovým centrem.
V současné době se tato změna spolu s dalšími teprve zapracovává do nově připravované koncepce ÚP. Toto zadání ÚP bude teprve předloženo k posouzení všem orgánům, které teprve rozhodnou, zda-li budou navržené změny opravdu zahrnuty do nového ÚP. Pořád je to pole a není to součástí schváleného ÚP. Pokud by tedy mělo být něco na 100% jasné, nebude to dříve než v roce 2010. Zatím není schválen jiný záměr, tudíž také info o výstavbě RD v dané lokalitě jsou lži, nesmysly a bludy. Stanovisko současného zastupitelstva je: výstavba RD pouze po VN.
Snad Vám tato informace postačí.

Zdravím
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Ivana Vojtková Žena

Založeno: 16.10.2008, 08:52

Dobrý den,
jestli jsem se správně dívala do katastrální mapy, jedná se o soukromý, nikoliv obecní pozemek. Takže obec teď nemůže proti potenciálním spekulantům udělat nic - s výjimkou trvání na stavební čáře pro bytovou výstavbu vymezené vedením VN.
Osobně si myslím, že developer v budoucnu přijde s žádostí o průlom této hranice, protože koupit v obci s tisícem obyvatel pozemek za 14,6 mil. Kč s úmyslem vystavět sportovní centrum - to mi nepravděpodobné. Navíc nabídek prodejů pozemků za čárou VN je teď na webu víc.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 16.10.2008, 10:44

Dobrý den,
ano jsou to soukromé pozemky. Dokud není cokoli, ve schváleném ÚP, jako by nebylo. Stavební úřad do té doby nepovolí nic! Může se pouze pěstovat a orat!
Vše kolem těchto pozemků jsou zatím pouze spekulace. A to realitky umí. Hloupý ten, kdo si nezjistí co v dané lokalitě ÚP umožňuje.

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Marek Fukala Muž

Založeno: 20.10.2008, 13:12

Dobrý den.

Děkuji za Vaši odpověď.

Když už jste zmíníl nový územní plán - je někde na webu umístěno zadání pro vypracovaní koncepce nového ÚP? Pokud se nemýlím tak stejně jako další fáze procesu tvorby ÚP i zadání je resp. bylo veřejně projednáváno.

S pozdravem,
Marek Fukala

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 30.10.2008, 14:19

Dobrý den,
v současné době ještě ne, ale brzy by se něco mělo objevit.

Hezký den
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Poledník Marek Muž

Založeno: 07.11.2008, 17:51

S názorem paní Vojtkové nezbývá než souhlasit. Změna ÚP je otázka jednoho zasedání rady... Jednou z možností, jak alespoň částečně zajistit využití danných pozemků ke konkrétním účelům (v tomto příp. sportovně - relaxační centrum)je jejich odkoupení do majetku obce a následný pronájem za konkrétním, smluvně daným účelem využití.


S pozdravem Poledník Marek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 08.11.2008, 09:59

Dobrý den,
nemyslím si , že je obec tak bezbranná. V ÚP - textová část, bude jasně definováno co se v dané lokalitě, vymezené pro sportovně relaxační centrum, může stavět a také jasně definováno co nemůže!!! Investor daného záměru se bude muset podřídit obci a jejímu ÚP, ne naopak. Pokud tedy tento záměr někdy projde celou řadou schvalovacích procesů. Jak jsem již dříve řekl, schválení záměru zastupitelstvem je teprve první krok z celé řady dalších. K ÚP se při jeho tvorbě do samotného schválení vyjadřuje více než šest desítek institucí. A až celé to kolečko dojde zpět na obec. Je opět na obci jestli v dané podobě ÚP schválí.
Co se týká výkupování pozemků a následné pronajímání, to nemůžete myslet vážně. Kde bychom na to vzali? Máme jiné investiční priority. Chceme zůstat Pržnem, ne se podobat jiným obcím v okolí.

S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Poledníková Hana Žena

Založeno: 08.11.2008, 11:50

Dobrý den, pane starosto, chtěla bych se zeptat, co konkrétně myslíte tím: "chceme zůstat Pržnem, ne se podobat jiným obcim v okolí?". Děkuji

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 09.11.2008, 08:31

Dobrý den,
tím jsem myslel, že není záměrem obce, pouštět se do nebývalého rozmachu po vzoru větších obcí a k nelibosti podstatné části obyvatel.Prioritou je co nejvíce zachovávat současný trend, myslím tedy stavební. Ten je stávajícím ÚP dlouhodobě nastaven. Úpravy nebudou nijak dramatické a budou se týkat převážně jen změn již urbanizovaných částí a přeměny stávajících způsobů využití ploch na nové (př. Prům . zóna - návrh bydlení apod.) Takže žádné Lary a golfová hřiště, ale stávající pole a louky. Náše malá rozloha by nám to ani neumožňovala.
To, co by mohlo jitřit vášně, by mohla být ČOV, o které se již zmiňujete, a ke které zahajujete všelidovou diskusi. A to je dobře.
Tak takové by mohlo Pržno zůstat.
Snad jsem odpověděl dostatečně.
S pozdravem
Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sportovne relaxacni centrum Przno???

Autor: Poledníková Hana Žena

Založeno: 09.11.2008, 10:05

Ano, dostatečně. Děkuji!
A s tou ČOVkou máte pravdu ;-)

Odpovědět na příspěvek