Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

 

 

 

pržno-net

Autor: Miroslav Šálek Muž

Založeno: 15.03.2007, 13:40
Odpovědí: 0

Dobrý den
Myšlenka zřídit obecní internetovou síť je nanejvýš chvályhodná. Já sám to prosazuji asi dva roky a za tu dobu již mám viditelné výsledky. Celá řada lidí již využívá bezdrátové připojení přes firmu 802.cz (Mattes). Má to sice svoje nedostatky - např. cena 475 Kč/měs., výpadky spojení v případě, že Lysá hora se zahalí do mlhy apod., ale funguje to.
Naskýtá se však otázka, proč začínat znova, když v obci již více než rok Internet funguje. Proč chcete budovat nové přístupové body za 110 000 Kč, když v obci již 4 přístupové body jsou (stará pošta sever+jih, hasičárna s+j), další přístupový bod na soc. ústavu jsem firmě navrhoval pro občany, bydlící nad Plavařským potokem a firma 802.cz je ochotna jej zřídit v případě zájmu dostatečného počtu občanů.
Proč nevyužít toho, co tady již je vybudováno? Proč přecházet k jiné firmě a kupovat si zařízení na jinou frekvenci (MCnet prosazuje 5 GHz, 802.cz používá všeobecně rozšířenou frekvenci 2,4 GHz). Navíc 802 provozuje internetovou telefonii - velmi levný způsob telefonování doslova za pár haléřů.
Doufám, že tento můj diskuzní příspěvek povede naše nové konšely k hlubšímu zamyšlení nad problémem a přispěje k efektivnějšímu a levnějšímu řešení.

Pržnu zdar!

ing. Miroslav Šálek

Odpovědět na příspěvek