Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Re: Nový obecní web - první dojmy

Autor: Muž

Založeno: 02.03.2017, 20:09
Odpovědí: 3

A abych byl i trochu užitečný, tady je pár chyb kterých jsem si všiml:

1. Při odeslání úvodního příspěvku jsem měl vyplněny všechny údaje (jméno, pohlaví, email), pohlaví zobrazeno je, email k potvrzení příspěvku taky došel, ale své jméno nevidím.

2. Opravdu byl dokument na úřední desku vyvěšen v roce 2020? (http://www.przno.cz/zadost-o-poskytnuti-informace-dle-zak-c-106-1999-sb--1899cz15/)

http://imageshack.cz/images/2017/03/02/_20170302_193911.jpg

S tím zřejmě souvisí i chybné řazení Úřední desky.

3. Opět se musím vrátit k náhledům obrázků, jedna věc je, pokud se jedná o jednotlivý obrázek (to jsem popsal výše). No dostal jsem se do fotogalerie a zaplakal jsem. Zvětšil jsem náhled, ten mi zakryl všechny ostatní a co teď? Žádná šipka pro přechod na další obrázek, přesun tahem taky nefunguje (jsem zrovna na tabletu), tak třeba nějaká aktivní zóna (kde se dá kliknout) po pravé a levé straně obrázku pro přechod na předchozí / následující obrázek ... taky nic. Takže hezky zavřít obrázek a otevřít druhý. UF, ještě, že jich tam není tolik.

A mimochodem, to že se všude jinde (rozumnějte na slušných webech) potemní či jinak skryje pozadí má svůj důvod - nerozptyluje to od obsahu obrázku.
_______

A poznámka na závěr: ty bannery na spodku webu jsou úsměvné (díky bohu, že nejsou tak na očích jak to bývalo dříve). Chápu, že ty týkající se EU jsou asi podmínkou dotace ( podobně jako ty fyzické které můžeme potkat v obci), ale ten zbytek ... no nevím, jestli to tam je nutné.

MV

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Nový obecní web - první dojmy

Založeno: 02.03.2017, 20:33

... tak nevím, jestli tohle je více k smíchu nebo spíše k pláči. Opět rozsypaná diskuze. Myslel jsem, že ono už to hůř nejde. A hle, jde to. Borci z Web&Media (firma, která vytvořila tento web) se zas pochlapili, to jsou opravdu PROFESIONÁLOVÉ s desetiletou praxí. Nejen že se rozsypává diskuze (to se stávalo i dříve - upozorňoval jsem na to a doufal, že se to s novým wrbem opraví), ono už nejde vytvořit ani reakci na příspěvek aniž by se vlákno rozdělilo na dvě.

Takto si kvalitně odvedenou práci nepředstavuju. Co si mám potom myslet?

a) pan starosta si nedal říct (nebo nekonzultoval předem s někým, kdo tomu trochu rozumí) a naletěl lajdákům a flákačům, kteří z obce vytáhli peníze a předali tento polotovar
b) pan starosta má jiné zájmy o kterých radši nebudu spekulovat

No co starého psa (Web&Media) novým kouskům nenaučíš.

MV

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Nový obecní web - první dojmy

Založeno: 06.03.2017, 10:02

Dobrý den,
děkuji za všechny oprávněné připomínky. Určitě je budu s dodavatelem řešit. Vše rozhodně není na 100%. To si uvědomuji.
Máte pravdu, je tam řada problémů, ale při převádění mnoha tisíců informací jistě může dojít ke zmatkům.
Klidně mě zásobujte negativními podněty. Radost mi nedělají, ale jsem za ně rád.
Vaše názory mi pomohou při dalším jednání s dodavatelem.
V každém případě označení zhotovitele za lajdáky a flákače je myslím přehnané. Zatím jsme nehradili ani korunu a než se tak stane, budu požadovat, aby byly neduhy odstraněny, odstraňovány.

No a teď by mne zajímalo, co víte o mých jiných zájmech, o kterých nechcete spekulovat? Mám za to, že jste právě spekulaci rozjel. Pakliže máte na mne něco konkrétního, tak se laskavě vyjádřete.
Děkuji. S pozdravem

Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Nový obecní web - první dojmy

Založeno: 06.03.2017, 19:20

Děkuji za odpověď.

Co se týče té druhé věci, to jsem možná trochu přehnal. O vašich zájmech nevím nic a proto bych si o nich nedovolil spekulovat. Nicméně vycházím z faktu, že se vědělo o nedostatcích, které daná firma a její systém mají, i přesto se u nich objednala aktualizace systému. Vy jste se jich zastával, že bylo vždy vše v pořádku a firma reagovala a řešila problémy ... což taky není pravda a nebo se k nim tyto nahlášené (nebo dokonce zřejmé) problémy nedostaly - což si nemyslím. Taky by mě zajímalo, jak probíhal převod obsahu? Je mi jasné, že toho byly kvanta a pokud jste to dělal Vy, tak je mi Vás líto a je samozřejmé, že při tom objemu chyby vzniknou. Pokud to ovšem dělala ta firma, tak je to opět důkaz odfláknuté práce, protože oni jsou za to placení a tohle by se nemělo stát. Tak samo by se neměly stát výše popsané chyby, protože to je systém, na kterém běží spousta jejich webů (nevěřím, že by dělali pro každou zakázku celý systém odznova - to by byla hloupost, jak časově, tak finančně) maximálně tam je nový ten vzhled a ten taky za moc nestojí, jak už jsem psal.

MV

Odpovědět na příspěvek